2005

Podczas aukcji prac uczestników WTZ, którą zorganizowano w II LO w Bochni dnia 21 III 2005 wystawiono do licytacji kilkaset eksponatów. Aukcję żywiołowo prowadziła dyrektor II LO Ewa Rachfalik.
I tak już pierwszy obraz udało się sprzedać za 70 zł. Kolejne prace które trafiły pod młotek licytowano coraz wyżej a rywalizacje i emocje rosły. Spośróad wielu licytujących, aktywnie rywalizowali między sobą senator Mieczysław Mietła i Burmistrz Miasta Bochni – Wojciech Cholewa. W tym współzawodnictwie z senatorem, Burmistrz Wojciech Cholewa zakupił pracę przedstawiającą widok Kopalni Soli za kwotę 1050 zł. W aukcji uczestniczyli też przedstawiciele samorządów, a także Prezes Fundacji Andrzeja Urbańczyka – Wojciech Filemonowicz, który przekazał dla WTZ Proszówki komputer i zarazem zakupił pierwszą licytowaną pracę. Podobnie jak w latach ubiegłych sprzedano większość wystawionych prac. Po zakończeniu licytacji można było nabyć pozostałe prace, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wszystkich uczestniczących w tej imprezie. A było w czym wybierać. Różnorodność technik i form, oraz staranność wykonania jak też walory artystyczne, a czasem praktyczne wzmogły podziw i ciekawość kupujących.
Środki finansowe zebrane podczas aukcji oraz sprzedaży bezpośrednio po aukcji zostały przeznaczone na wakacyjny wypoczynek wszystkich podopiecznych.

 

 

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top