Rok 2017

20 grudnia

Spotkanie opłatkowe w WTZ

W środę 20 grudnia odbyła się tradycyjna Wigilia . Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność w tak wyjątkowym dniu. Dziękujemy za wszystkie wypowiedziane przez Państwa życzenia i słowa pełne ciepła i otuchy. Dziękujemy, że pomimo natłoku własnych spraw i obowiązków znajdujecie Państwo  dla nas czas.

Mamy nadzieję, że minione spotkanie na długo zagości w Państwa pamięci.

W spotkaniu udział wzięli miedzy innymi:

Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, Wicestarosta Bocheński Józef Mroczek, Burmistrz Miasta Nowy Wiśnicz Małgorzata Więckowska,  Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, Skarbnik Miasta Bochnia – Grażyna Zioło, Zbigniew Krasoń- asystent Posła na Sejm Włodzimierza Bernackiego, Elżbieta Adamska – asystent Poseł na Sejm Józefy Szczurek Żelazko,  Radni Powiatu Stanisław Bukowiec i Mariusz Zając, Prezes Kopalni Soli w Bochni – Zbigniew Rojek, Dorota Stachowicz- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Jolanta Drożdż Kierownik WTZ Łapanów, Elżbieta Rydz- Szczepaniec Dyrektor Domu Dziecka w Bochni, Ewa Rachfalik , Eugenia Ignacyk, Jacek Tyrka, Eugeniusz Konieczny Radny Miasta,  Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Jerzy Turek, Piotr Waśniowski Firma „Astat”,  Rodzice i sympatycy placówki.

Gości powitali Prezes Biura Doradztwa i Usług „Hera”- Likwidator BSI – Henryk Zdebski
oraz Kierownik WTZ Proszówki Edward Firek.

Podopieczni przygotowali dla przybyłych gości występ artystyczny pełen świątecznych wierszy i kolęd.

Świąteczną modlitwę wspólnie  poprowadzili:

 ks. prałat Jan Nowakowski, ks. Krzysztof Duda, ks. Stanisław Kania oraz ks. kanonik Roman Rak

Na czas świąt Bożego narodzenia życzymy wielu radości i obfitych łask płynących z Betlejemskiego żłóbka. Niech Narodzony wspiera i błogosławi na każdy dzień i darzy pokojem,
a Nowy 2018 Rok niech będzie czasem pełnym radości i sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.


17 grudnia

Wigilia na Rynku Bocheńskim z Burmistrzem

w niedzielne przedpołudnie na Rynku w Bochni odbyła się tradycyjna Wigilia z Burmistrzem Miasta Bochni Stefanem Kolawińskim. W związku z wydarzeniem młodzież z MCDiM „Ochronka”, Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 4, Miejskie Przedszkole nr 1 oraz ze Szkoły Tańca „Dance & Fitness House” przygotowała wspaniałe występy artystyczne i wokalne, nie zabrakło tradycyjnie zagrody z żywymi zwierzętami oraz wspaniałego kiermaszu prac artystycznych wykonanych przez młodzież i dzieci z Ochronki oraz z naszego WTZu.

Dziękujemy wszystkim tym osobom, które wsparły  rewalidację naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że wykonane przez naszych uczestników prace, które goszczą w waszych domach będą przypominały o naszej wielkiej wdzięczności za państwa wsparcie.

Dziękujemy !!!


9 grudnia

Spotkanie ze świętym Mikołajem w Stróżach

w sobotę odbyło się spotkanie ze świętym Mikołajem w Stróżach. organizatorzy spotkania zadbali o to by każdy otrzymał wspaniały prezent od świętego Mikołaja. Nie zabrakło w tym dniu licznych artystycznych występów, wspólnego kolędowania i obdarowywania się uśmiechem i wzajemną życzliwością.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i życzymy samych wspaniałych i radosnych dni  na każdy dzień Nowego 2018 Roku!!!


6 grudnia

Spotkanie

W dniu dzisiejszym odwiedził nas pomocnik Świętego Mikołaja  z workiem wypełnionym po brzegi prezentami. Jak każdego roku tak i tym razem pytał czy byliśmy grzeczni i czy zasłużyliśmy na podarunki od świętego Mikołaja.

Dziękujemy  Świętemu Mikołajowi za pamięć i pyszne słodkości. mamy nadzieję, że również za rok święty Mikołaj będzie o nas pamiętał i przybędzie do nas w odwiedziny.

pozdrawiamy!!!


18 październik

X Piknik Rodzinny w Borku

Juz po raz dziesiąty odbyła się impreza integracyjna zorganizowana przez Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Bochni . Podczas spotkania odbyły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów, konkurs plastyczny oraz gry i zabawy integrujące przybyłą na spotkanie młodzież.

Dziękujemy organizatorom spotkania za zaproszenie do wspólnego spędzenia czasu.


13 październik

Spotkanie z ks. dziekanem Ryszardem Podstołowiczem

W piątkowe przedpołudnie odwiedzili naszą placówkę – proboszcz parafii pw. św.. Mikołaja w Bochni ks. dziekan Ryszard Podstołowicz oraz zaprzyjaźniony naszym warsztatem z  ks. Stanisław Kania.

Dziękujemy duszpasterzom za miłe odwiedziny i życzymy wiele radości i  pomyślności na każdy dzień dalszej posługi duszpasterskiej.

Szczęść Boże!!


12 październik

Krakowskie Spotkania Artystyczne „GAUDIUM”

W czwartek 12 października nasi artyści i tancerze wzięli udział w kolejnej edycji wielkiej imprezy artystyczno – integracyjnej „Gaudium” zorganizowanej w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

W tym roku zaprezentowaliśmy spektakl kabaretowy pt. ” Czerwony Kapturek”
w spektaklu wystąpili:

Magdalena Czachurska, Krzysztof Filipek, Maria Czaja, Kamil Stompór,  Justyna Sumera, Elżbieta Sumera, Patrycja Rząca, Klaudia Dobrzańska.

W konkursie tańca towarzyskiego wystąpili:

Justyna Sumera i Tomasz Mędrek, Elżbieta Sumera i Kamil Stompór tańcząc paso doble

Angelika Gajda i Krzysztof Krakowski, Klaudia Dobrzańska i Konrad Lalik, Maria Czaja i Krzysztof Filipek
tańcząc walca wiedeńskiego

Wszystkie pary biorące udział w tegorocznym konkursie wywalczyły I miejsca i złote medale

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do wspólnego udziału w wydarzeniu, wszystkim artystom  i tancerzom gratulujemy osiągnięć i życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy artystyczno- terapeutycznej.


18- 21 wrzesień

Integracyjno – wypoczynkowa wycieczka do Krynicy Zdroju.

Przez  cztery dni przebywaliśmy na jesiennym wypoczynku w Krynicy. Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku „Rzymianka” w pana Pawła Węglarza.

Podczas kilku dni odpoczywaliśmy i nabraliśmy sił do dalszej pracy oraz doskonaliliśmy nasze umiejętności społeczne.

Nie zabrakło licznych spacerów uliczkami Krynicy oraz pieszych wypraw na Górę Parkową – do Figury Matki Bożej i „Źródełka Miłości”.

W deszczowe popołudnia odwiedzaliśmy Pijalnie Wód Mineralnych i Restaurację „Witoldówka”, gdzie spotkaliśmy się z wielką życzliwością obsługi i zainteresowaniem naszą codzienną pracą.

Wieczory mijały nam przy dźwiękach muzyki podczas tańców i zabaw integracyjnych.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym  ten wyjazd był wyjątkowy i na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy sponsorom za pamięć o nas i wpieranie naszej rewalidacji. Podziękowania kierujemy również  pod adresem pana Pawła Węglarza i całej  załogi  „Rzymianki” za rodzinne przyjęcie , pyszne jedzenie i cudowną atmosferę każdego dnia.

Dziękujemy !!!


7 wrzesień

Jesienna Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach

We czwartek wzięliśmy udział w zawodach sportowych w Stróżach.

Dziękujemy  organizatorom spotkania za zaproszenie do wspólnej rywalizacji
a wszystkim zawodnikom gratulujemy  odniesionych sukcesów.

wyniki jesiennego spotkania:

konkurencje drużynowe:

PRZECIĄGANIE LINY – I MIEJSCE

SZTAFETA 4X4 – I MIEJSCE

TOR PRZESZKÓD – I MIEJSCE

STRONG MAN – II MIEJSCE

Po zakończeniu sportowych zmagań uczestniczyliśmy w  koncercie zespołów Bayer Full i  Carpe diem


25 lipca – 6 sierpnia 

Integracyjno wypoczynkowy turnus w Jarosławcu

W okresie wakacyjnym przebywaliśmy na turnusie w Jarosławcu. Zakwaterowani byliśmy w ośrodku wczasowym „Barka” u pana Stefana Kwiatkowskiego.

Serdecznie dziękujemy właścicielowi kompleksu i wszystkim pracownikom za miłą i rodzinną atmosferę, życzliwość i dobre słowa.

podczas tegorocznego turnusu:
– aktywnie wypoczywaliśmy na piaszczystej plaży

– zażywaliśmy kąpieli w morzu

– podziwialiśmy zachody słońca

– uczestniczyliśmy w zajęciach z  hydroterapii na krytym basenie

– spacerowaliśmy po licznych ścieżkach i zakątkach miejscowości

– uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w „Muzeum Rybołówstwa ” w Jezierzanach

– zwiedzaliśmy zakątki Ustki i Darłówka

– uczestniczyliśmy w wieczorkach tanecznych i  filmowych

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim osobom, dzięki którym tegoroczny wyjazd doszedł do skutku. Dziękujemy darczyńcom i sponsorom za otwartość na potrzeby naszych podopiecznych.


22 czerwca

 XIV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Gnojniku

Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej wspólnie ze Stowarzyszeniem „Pomocna dłoń” zaprosili nas do udziału w kolejnej edycji zawodów sportowych, które odbyły się w Parku w Gnojniku. Do wspólnej rywalizacji przystąpiło 9 drużyn.

Nasi zawodnicy  podczas spotkania osiągnęli następujące wyniki w konkurencjach drużynowych:

I miejsce za ” Piłki do Celu”

II miejsce za „Sztafeta Mieszana”

III miejsce w klasyfikacji ogólnej

w konkurencjach indywidualnych:

Krzysztof Filipek II miejsce w konkurencji Sadzenie Marchewki

Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas!!!!


13 czerwca

XVI Dzień Spełnionych Marzeń w Łyszkowicach

Fundacja Domu Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej
w Łyszkowicach zaprosili nas do wspólnego świętowania już XVI Dnia Spełnionych Marzeń. w czasie spotkania podziwialiśmy liczne występy taneczne oraz braliśmy udział w licznych grach i konkursach integracyjnych. w II części spotkania odbyła się zabawa taneczna podczas której wszyscy zaproszeni goście nie schodzili z parkietu i tańczyli do późnych godzin popołudniowych.

Dziękujemy za zaproszenie do udziału  w tak radosnej imprezie integracyjnej  i wspólnie spędzony czas!!!!


10 czerwca

XXI Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci
i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach

W sobotę na Wielofunkcyjnym Integracyjnym Stadionie Sportowym w Stróżach odbyła się kolejna edycja zawodów sportowych, których organizatorami byli Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Stróżach oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Nasza drużyna po raz kolejny udowodniła, że jest niepokonana w konkurencji
” Przeciągania liny” i zdobyła I miejsce

 również I miejsce wywalczyliśmy w konkurencji drużynowej ” Tor Przeszkód”

w konkurencji indywidualnej ” pchnięcie kulą” nasz podopieczny Jakub Wilk wywalczył II miejsce.

Wszystkim drużynom oraz indywidualnym zawodnikom gratulujemy sportowych sukcesów oraz dziękujemy za wspaniałą i ciepłą atmosferę podczas tegorocznej imprezy !!!!


8 czerwca

Spotkanie integracyjne DPS

Czwartkowe popołudnie upłynęło nam bardzo radośnie. Zostaliśmy zaproszeni na integracyjny piknik z okazji 25lecia Domu Pomocy Społecznej w Bochni. w czasie trwania spotkania oglądaliśmy liczne występny artystyczne oraz miło spędziliśmy czas na rozmowach w gronie znajomych.

Dziękujemy za zaproszenie i radośnie spędzony czas!!!


6 czerwca

XIII Zawody Wędkarskie

We wtorek na Zalewie w Nowej Hucie odbyły sie kolejne zawody wędkarskie, których organizatorem było Stowarzyszenie Gaudium et Spes wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej os. Górali.

Tym razem nasi wędkarze nie złowili żadnej ryby, ale dobry nastrój i pogoda ducha nie opuszczała ich na krok.

Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas!!!!


31 maja

VII Zawody Wędkarskie Osób Niepełnosprawnych

W środę odbyły się kolejne zawody wędkarskie, które zorganizowaliśmy wspólnie z Zarządem Koła Nr 8 Bochnia- Miasto. Dzięki współpracy z właścicielami łowiska w Drwini oraz sponsorami tegoroczni zawodnicy mogli cieszyć się z licznych nagród rzeczowych zarówno grupowych jak i indywidualnych.

Zawody rozpoczął kierownik WTZ Proszówki Edward Firek, który przywitał przybyłe drużyny oraz podziękował współorganizatorom za zaangażowanie w wydarzenie. Następnie prezes Koła nr 8 Mieczysław Sądel wspólnie
z członkami zarządu i wędkarzami poinstruował zawodników o bezpieczeństwie nad wodą oraz sposobie
i metodach połowu na wodach stojących.

W zawodach startowali zawodnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej z: Łyszkowic, Krakowa- os. Górali, Stróż, Zawady Uszewskiej, Proszówek, oraz wychowankowie Domu Dziecka w Bochni i uczniowie Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Bochni.

Wyniki spotkania:

W klasyfikacji drużynowej

I miejsce

wywalczyli zawodnicy z WTZ Proszówki,

II miejsce

wywalczyli zawodnicy z Domu Dziecka w Bochni

III miejsce

wywalczyli zawodnicy z WTZ Łyszkowice

W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy zajęli następujące pozycje:

I miejsce – Sebastian Łach – WTZ Proszówki

II miejsce – Angelika Gajda – WTZ Proszówki

III miejsce – Jan Nowak – WTZ Łyszkowice

IV miejsce –Wiktoria Ćwioro – Dom Dziecka

V miejsce – Bogdan Żak – WTZ Kraków os. Górali

VI miejsce – Szymon Dzieża – Dom Dziecka

VII miejsce- Kamil Stompór WTZ Proszówki

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy oraz zestawy wędkarskie i słodkie upominki, ponadto każdy z zawodników otrzymał indywidualny dyplom udziału w zawodach oraz nagrodę rzeczową. Dyplomy i nagrody wręczali Zarząd Koła Nr 8 Bochnia – Miasto, właściciele Łowiska oraz sponsorzy imprezy.

Sponsorzy spotkania:

Fundacja wspierania wędkarstwa   „JAXON”, Firma Wędkarska „TRAPER”, pan Jacek Tyrka- Usługi Pośrednictwa „Multi Agent”, państwo Anna i Narcyz Sadłoń, państwo Jolanta i Marek Pilch.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w naszej imprezie i wspólnie spędzony czas.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i osobom, które w znaczący sposób zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznych zawodów. Mamy nadzieję, że spędzone wspólne chwile na długo zagoszczą w Waszej pamięci.
Pozdrawiamy!!!


24 maja

Finał XIII Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej

„Europa bez barier 2017”

 

W środę o godzinie 10:00,  w sali konferencyjnej tarnowskiej delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego
odbyło się uroczyste zakończenie Spartakiady, w której udział brały reprezentacje z:
Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Białorusi.

Podczas spotkania wszystkim drużynom biorącym udział w tegorocznej Spartakiadzie wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Podczas spotkania mogliśmy podziwiać występy taneczne młodzieżowych zespołów oraz wzięliśmy udział
w integracyjnej zabawie tanecznej.


22 maja

XIII Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej
„Europa bez barier 2017”

W poniedziałek na hali sportowej TOSiR wzięliśmy udział w międzynarodowych zawodach sportowych, których organizatorem było Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

W tym dniu każdy był zwycięzcą, a wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do wspólnych zmagań,a wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowych sukcesów!!


16-18 maja

Integracja Malowana Dźwiękiem

Nasi artyści zaprezentowali podczas tegorocznego Festiwalu kabaret pt. „Czerwony Kapturek”, który spotkał
się z dużym uznaniem wśród widzów i nagrodzony został gromkimi brawami.

w kabarecie udział wzięli: Magdalena Czachurska, Maria Czaja, Krzysztof Filipek, Justyna Sumera, Elżbieta Sumera, Klaudia Dobrzańska, Kamil Stompór, Patrycja Rząca.

Wszystkim uczestnikom festiwalu gratulujemy wspaniałych występów i życzymy wielu sukcesów na  scenie!!!


26-27 kwietnia

Pielgrzymka do Lichenia

W środę wczesnym rankiem wyruszyliśmy  na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia, by przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej złożyć nasze indywidualne podziękowania i prośby. W swoich modlitwach pamiętaliśmy o naszych bliskich i znajomych oraz o darczyńcach, którzy wspierają naszą codzienną prac

Pierwszym punktem naszej pielgrzymki było zwiedzenie Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. 

Tu przed cudownym obrazem Świętego Józefa uczestniczyliśmy we Mszy Św.,
którą w naszej intencji sprawował zaprzyjaźniony z naszą palcówką ksiądz Stanisław.

 

Historię miejsca i kultu Św. Józefa przybliżył nam tamtejszy diakon Mateusz, który oprowadził nas po Sanktuarium oraz pokazał podziemia, w których znajduje się wystawa pamiątek po księżach zamkniętych
w obozach koncentracyjnych. Naszą uwagę przykuła również, powstała z inicjatywy Księży, którzy przeżyli Dachau – Kaplica Męczeństwa i Wdzięczności
.

Następnie po dotarciu do Lichenia i zakwaterowaniu się w Pensjonacie „U Jaśka”, wybraliśmy sie na popołudniowy spacer po Licheńskim Sanktuarium.

Naszą uwagę przykuła piękna Świątynia, w której znajduje sie Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej przed którym każdy mógł zanieść indywidualne intencje. Spacerując po ogrodzie Sanktuarium i podziwiając piękno obiektu zwiedziliśmy: Golgotę, Kaplicę Krzyża Świętego, Kościół Św. Doroty.

Drugi dzień pielgrzymki również upłynął nam bardzo aktywnie. Zaraz po śniadaniu udaliśmy sie do Bazyliki , gdzie przed Wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej w naszej intencji Ksiądz Stanisław koncelebrował Mszę Św., po zakończeniu Mszy Św. ksiądz Stanisław przybliżył nam historię miejsca oraz wspólnie przeszliśmy po Sanktuarium zwiedzając jego podziemne kaplice. Chętni mieli okazję wyjścia na wieżę widokową Bazyliki.

Następnie udaliśmy się do Lasu Grąblińskiego, gdzie miały miejsce objawienia Matki Bożej, a w chwili obecnej znajdują się piękne alejki połączone z Drogą Krzyżową, na końcu których znajduje sie kaplica z kamieniem na którym według przekazów w roku 1850 ukazała się pasterzowi Matka Boża.

 

Dziękujemy wszystkim, osobom które wsparły i wciąż wspierają naszą pracę.
Dziękujemy również tym osobom, które pomogły przy organizacji wyjazdu
i przyczyniły sie do radosnego pielgrzymowania.


11 kwietnia

XXI Aukcja Prac Podopiecznych WTZ Proszówki

Podczas tegorocznej aukcji prac udało sie nam zebrać ok 34 tys. zł.

w tym 28 250 zł. z samej licytacji prac.

relacja z aukcji tutaj


3 marca

Gala Osobowości Roku 2016

W piątek w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha  w Krakowie odbyła się wielka Gala Plebiscytu Gazety Krakowskie „Osobowość Roku 2016”, w czasie której uhonorowano  osoby, które w roku ubiegłym wyróżniły sie szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia w całej Małopolsce.

Jednym z laureatów  plebiscytu w kategorii  „działalność społeczna i charytatywna”  został  Kierownik WTZ pan Edward Firek   

Więcej o Gali Plebiscytu znajduje sie tutaj: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/oto-wyjatkowi-malopolanie-uhonorowalismy-ludzi-roku-i-osobowosci-roku-2016,11848451/

Dziękujemy wszystkim osobom, które oddały głos na Kierownika i przyczyniły sie do jego wygranej!!!


25 luty

Charytatywny Bal Solnego Grodu

W sobotni wieczór rozpoczął się wielki Bal Charytatywny Solnego Grodu, którego pomysłodawcami byli Prezes Kopalni Soli Bochnia pan Zbigniew Rojek oraz Burmistrz Miasta Bochnia pan Stefan Kolawiński.  

Gościom do tańca grali zawsze młodzi i wspaniali „Trubadurzy” oraz zespół „Obsesja Band”.

Dochód z balu przeznaczony został na wsparcie naszej placówki. Dziękujemy  organizatorom balu oraz wszystkim przybyłym gościom za wspaniałą atmosferę i zabawę podczas balu.

Życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym oraz wielu radości każdego dnia.


21 luty

Spotkanie z Markiem Piekarczykiem w WTZ

W dniu dzisiejszym naszą placówkę odwiedził pan Marek Piekarczyk. Podczas wizyty zwiedził pomieszczenia warsztatu oraz zapoznał się z pracą jaką wykonują nasi podopieczni.

Dziękujemy za tak miłe odwiedzimy i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.


18 LUTY – Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dzieci
o „Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia” w Ptaszkowej

W sobotę wzięliśmy udział w kolejnej edycji zimowych zmagań w Ptaszkowej. Nasi zawodnicy walczyli o miano najlepszych w następujących konkurencjach: rzuty do bałwanka, zjazdy na ślizgach, unihokej i bieg na nartach drużynowo.

Nasze zwycięstwa:

w konkurencji rzut do bałwanka

           wśród dziewcząt   

I miejsce – Angelika Gajda

II miejsce – Klaudia Dobrzańska

          wśród chłopców      

I miejsce – Marcin Potocki

w konkurencji unihokej

II miejsce- Krzysztof Krakowski

Dziękujemy organizatorom Spartakiady, za zaproszenie do wspólnych zmagań i przykład wspaniałej imprezy sportowo- integracyjnej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej sportowej postawy i licznych zwycięstw!!!!


16 luty

Zabawa walentynkowa w WTZ Łyszkowice

W czwartkowe popołudnie wzięliśmy udział w zabawie walentynkowej , na którą zaprosili nas nasi przyjaciele
w Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łyszkowicach.

Podczas tańców odbyły się również konkurencje, w których to nasi podopieczni:
Klaudia, Edyta i Wojtek zajęli I miejsca

Dziękujemy organizatorom spotkania za „duży zastrzyk pozytywnej energii”,
i życzymy aby Miłość i Radość wypełniała ich każdy dzień!!!


27 styczeń

Wizyta Duszpasterska w WTZ

W piątek o godz. 12 naszą placówkę odwiedzili zaprzyjaźnieni z nami duszpasterze z parafii Św. Joachima w Krzyżanowicach. Dziękujemy księżom za wspólną modlitwę i radosne kolędowanie.
Życzymy wielu radości i pomyślności na każdy dzień pracy duszpasterskiej. 
 

Szczęść Boże!!!


25 Styczeń – Bal Karnawałowy

Restauracja „Panorama” w Starym Wiśniczu

Dzięki życzliwości pana Krzysztofa Kołodziejczyka po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w wielkim balu karnawałowym zorganizowanym w Restauracji „Panorama” w Starym Wiśniczu.

Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy naszych przyjaciół i znajomych
z Warsztatów Terapii Zajęciowej z: Siołkowej, Stróż, Łapanowa, Zawady Uszewskiej, Krakowa, os. Górali

Środowiskowego Domy Samopomocy z Muchówki,Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Bochni

Domu Dziecka z Bochni i Jasienia

Przybyłych na bal gości powitali:

Właściciel kompleksu „Panorama” w Starym Wiśniczu i Radny Powiatu Bocheńskiego Krzysztof Kołodziejczyk
i Kierownik WTZ Proszówki Edward Firek

Wśród zaproszonych gości byli również  Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska
i Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn

W czasie spotkania kierownik WTZ Stróże Maciej Olchawski wręczył naszemu kierownikowi statuetkę od Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym jako podziękowanie za przyjaźń i wsparcie jakim obdarza osoby niepełnosprawne każdego dnia. 

Jesteśmy dumni z naszego Kierownika i cieszymy się, że jego praca i zaangażowanie w pomoc osobom niepełnosprawnym zostały docenione i nagrodzone przez Fundację.

Gospodarz imprezy zadbał o to by gościom niczego w tym dniu nie brakowało a wspólna zabawa pozostała na długo w naszej pamięci.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Krzysztofowi Kołodziejczykowi i wszystkim  osobom zaangażowanym
 w zorganizowanie i przeprowadzenie tegorocznego Balu Karnawałowego.
Życzymy szczęścia i wielu sukcesów w życiu rodzinnym i zawodowym.


20 styczeń

Opłatek w WTZ w Stróżach

W piątek w Stróżach odbyło się spotkanie opłatkowo – noworoczne do udziału w którym zaprosili nas nasi  przyjaciele z WTZ w Stróżach.

Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas w świątecznej atmosferze.


18 styczeń

Zabawa karnawałowa w WTZ w Zawadzie Uszewskiej

W środę wzięliśmy udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej w Zawadzie Uszewskiej. Tańcom i radości nie było końca.

Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony razem czas.


3 styczeń

Spotkanie w WTZ z Panią Poseł Józefą Szczurek – Żelazko oraz Dyrektor PFRON o/ Kraków Panią Martą Mordarską w spotkaniu uczestniczyli również:
Wicestarosta Powiatu Bocheńskiego Pan Józef Mroczek, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni Pani Elżbieta Paczyńska, Prezes Biura Doradztwa i Usług „Hera” pełniący funkcję Likwidatora BSI Pan Henryk Zdebski oraz Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach Pan Edward Firek.

W związku z faktem postawienia Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów w stan likwidacji w dniu 1 listopada 2016 r., zagrożona stała się codzienna praca 45 podopiecznych uczestniczących w procesie rewalidacyjnym jaki świadczy nasz Warsztat. Przybyli goście zapoznali się z trudną sytuacją naszej placówki  „od środka”  i podjęli rozmowy mające na celu znalezienie najlepszego rozwiązania i propozycji wyjścia z trudnej dla nas sytuacji.

Po zakończeniu rozmów przybyli goście zwiedzili placówkę i zapoznali się z pracami jakie wykonywane są w ramach prowadzonej terapii.

Dziękujemy za odwiedziny w naszym Warsztacie i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym 2017 Roku !!! 

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top