Rok 2019

SPOTKANIE OPŁATKOWE

18.12.2019

W środę dnia 18 grudnia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Proszówkach odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Podopieczni placówki dla zaproszonych gości przygotowali krótki program artystyczny z życzeniami i  kolędami.

Kierownik WTZ powitał przybyłych na spotkanie opłatkowe gości. Złożył podziękowanie za całoroczną pomoc przyjaciołom i darczyńcom placówki. W sposób szczególny podziękował Zarządowi Powiatu reprezentowanemu przez Starostę Bocheńskiego pana Adama Kortę, Burmistrzowi Bochni panu Stefanowi Kolasińskiemu, panu Krzysztofowi Kołodziejczykowi, który sfinansował koszty spotkania opłatkowego. Słowa wdzięczności skierowano również dla państwa Kingi i Piotra Waśniowskich za znaczną pomoc finansową i rzeczową przekazaną na rzecz podopiecznych WTZ.

Zaproszenie na spotkanie opłatkowe oprócz wymienionych powyżej przyjęli przyjaciele i darczyńcy placówki wśród których znaleźli się: Burmistrz Miasta Nowego Wiśnicza pani Małgorzata Więckowska, kierownicy biur poselskich pani Elżbieta Adamska oraz Karol Klima, radni różnych szczebli samorządu panowie Mariusz Zając, Franciszek Pajor oraz Eugeniusz Konieczny.

Do wspólnego kolędowania i składania życzeń dołączyli: Tomasz Gądek- Galeria Rondo, Izydor Puścizna i Czesław Moskal z MZON Bochnia, Katarzyna Serwinowska Kierownik GOPS, Tomasz Sieczka- PCPR Bochnia, Barbara Hałas -Dyrektor DPS, Jerzy Turek- Dyrektor SOSW, Elżbieta Rydz- Szczepaniec -Dyrektor Domu Dziecka, Halina Mucha- Civitas Christiana,  Dr Mieczysław Damski, Jerzy Wojnar Staropolska Wyższa Szkoła oddział Bochnia, Jacek Tyrka- Firma „Multiagent”, Ewa Rachfalik, Małgorzata Zając, Beniamin Poloczek firma Pol-Bruk oraz liczne grono rodziców.

W imieniu Stowarzyszenia AMICUS HOMINIS Prezes Zarządu Adam Wyszkowski podziękował za pomoc i współpracę wszystkim osobom wspierającym WTZ oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.

W imieniu rodziców zabrał głos pan Józef Mikulski, który skierował słowa podziękowania do Kierownika i kadry WTZ za całoroczną opiekę nad uczestnikami Warsztatu . Złożył też życzenia wszystkim obecnym na spotkaniu.

Wspólną modlitwę poprowadził zaprzyjaźniony z placówką proboszcz parafii w Proszówkach Ks. Stanisław Kania, który przybył na spotkanie wraz z ks. Kanonikiem Romanem Rakiem.

Podczas łamania się opłatkiem i składania życzeń nie zabrakło wzruszeń i szczerych serdecznych, świątecznych życzeń.  Gdy już wszystkie życzenia zostały wypowiedziane zaproszeni  goście zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu.

Zarząd Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Specjalnej Troski AMICUS HOMINIS oraz pracownicy i uczestnicy WTZ dziękują wszystkim przyjaciołom za pomoc i wsparcie w mijającym roku 2019 i jednocześnie życzą wszystkim błogosławionych, rodzinnych, pełnych pokoju Świat Bożego Narodzenia.


Mikołajki WTZ

6.12.2019 Proszówki

Ho, Ho, Ho… W dniu dzisiejszym przybył do naszej placówki św. Mikołaj, aby obdarować pracusiów za ich całoroczny wkład w działalność WTZ. Jak się okazało na liście Mikołaja nie było nikogo z nas, kto by w tym szczególnym dniu musiał otrzymać rózgę. Każdy został obdarowany podarunkiem. Tradycyjnie na koniec uwieczniliśmy wizytę wspólnym zdjęciem. Dziękujemy św. Mikołaju za docenienie naszej pracy i do zobaczenia za rok 🙂


Zabawa andrzejkowa

28.11.2019 Łapanów

Dzięki zaproszeniu WTZ Łapanów mogliśmy wspólnie bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej w Łapanowie. W miłym towarzystwie czas szybko mijał,a jak to się mówi co dobre szybko się kończy. Każdy mógł sprawdzić się na parkiecie a DJ zadbał o to aby towarzystwo doskonale się bawiło.
Dziękujemy za wspólne spędzenie czasu i do następnego razu


Zabawa andrzejkowa

26.11.2019r. Łyszkowice 

Wczoraj na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łyszkowicach grupa naszych uczestnika wzięła udział w zabawie andrzejkowej. Organizatorzy zadbali, aby nie zabrakło rozrywek w postaci gier i konkursów tanecznych. Bawiliśmy się w doborowym towarzystwie jak nigdy.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz wyśmienitą zabawę.


XII SPARTAKIADA STRZELECKA WTZ

15.11.2019r. 

W dniu 15.11.2019r. odbyła XII Spartakiada Strzelecka WTZ zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej Proszówki. W zawodach brało 8 drużyn z województwa małopolskiego.

Zawody mogły się odbyć dzięki życzliwości i pomocy Dyrekcji I LO w Bochni, gdzie na strzelnicy odbywała się część sportowa zawodów.  Głównym sędzią rywalizacji sportowej w strzelaniu do tarczy, tak jak w poprzednich latach był Prezes Ogniska „Promień” pan Mieczysław Balicki.

Patronat honorowy nad w/w zawodami objął Starosta Bocheński.

Po zakończeniu części sportowej zawodów wszyscy uczestnicy przybyli do budynku Domu Pielgrzyma „Bursa”, gdzie uroczystego wręczenia medali, dyplomów, pucharów i nagród dokonali zaproszeni goście: Starosta Bocheński Adam Korta, Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak, przedstawiciel PCPR Bochnia Dorota Stachowicz, właściciel firmy „Astat” Piotr Waśniowski oraz sędzia główny zawodów Mieczysław Balicki.

Kierownik WTZ Edward Firek podziękował wszystkim za przybycie , podkreślił też że poziom zawodów był bardzo wysoki o czym świadczy liczba zdobytych punktów przez poszczególne drużyny.

W rywalizacji sportowej próbowała również swoich sił kadra z poszczególnych WTZ-ów.

Klasyfikacja indywidualna zawodów:

1 miejsce Angelika Gajda WTZ Proszówki 95pkt

2 miejsce Marcin Wójcik  WTZ Proszówki 93pkt

3 miejsce Ryszard Fraczek  WTZ Łyszkowice 92pkt

4 miejsce Grzegorz Jasiński WTZ Kraków os. Górali 19 92pkt

5 miejsce Tomasz Pawełczak WTZ Łyszkowice 92pkt

6 miejsce Janusz Widlak WTZ Zawada Uszewska 90pkt

 

Klasyfikacja drużynowa zawodów:

1 miejsce WTZ Łyszkowice 382pkt

2 miejsce WTZ Zawada Uszewska 370pkt

3 miejsce WTZ Proszówki 368pkt

4 miejsce WTZ Kraków os. Górali 19 294pkt

5 miejsce WTZ Stróże 251pkt

6 miejsce WTZ Siołkowa 192pkt

7 miejsce WTZ Kraków ul Łanowa 43 93pkt

8 miejsce WTZ Łapanów 84pkt

 

Organizatorzy Spartakiady serdecznie dziękują sponsorom- Starostwu Powiatowemu w Bochni i panu Piotrowi Waśniowskiemu firma „Astat” za ufundowanie nagród drużynowych i indywidualnych dla zawodników biorących udział w XII Spartakiadzie Strzeleckiej WTZ na strzelnicy sportowej w I LO w Bochni.


Krakowskie Spotkanie Artystyczne GAUDIUM

30.10.2019 Kraków

W dniu 30 października na zaproszenie Stowarzyszenia Pomocy społecznej GAUDIUM ET SPES  wzięliśmy udział w przeglądzie artystycznym. Nasz zespół pod kierunkiem pana Stanisława Hajduka i pani Agnieszki Kapral zaprezentował spektakl sceniczny pt:” Rajski ogród”. Każdy z uczestników dał z siebie 100% pomimo tremy.

Oprócz konkursu scenicznego wzięliśmy udział w konkursie tanecznym. Nad układem tanecznym i ćwiczeniami z poszczególnymi parami czuwał pan Marcin Firek. Emocji było wiele, a radość z zajęcia poszczególnych miejsc była bezcenna.  A oto wyniki konkursu:

  • walc angielski  I miejsce – Elżbieta Sumera i Marek Czekaj, Justyna Sumera i Tomasz Mędrek, Klaudia Dobrzańska i Konrad Lalik , Anna Pletty i Sebastian Łach
  • specjalne wyróżnienie w kategorii walc angielski dla Elżbiety Sumery i Marka Czekaja
  • show taneczne  I miejsce oraz specjalne wyróżnieniu dla Martyny Wojciechowskiej i Kamila Stompóra.

Serdecznie dziękujemy za możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na deskach Nowohuckiego Centrum Kultury 🙂


Piknik rodzinny

23.10.2019 Borek k/ Bochni

Dzięki zaproszeniu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci” i Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego mogliśmy wziąć udział w Pikniku Rodzinnym. Na obiekcie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku wspólnie z zaproszonymi gośćmi bawiliśmy się w przygotowanych zabawach i grach jak również potańczyliśmy przy znanych nam kawałkach.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.


Ogród Zoologiczny

17.10.2019r. Kraków

 

Korzystając z uroków jesieni i łaskawości aury, wybraliśmy się do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Obecnie krakowskie ZOO eksponuje ponad 1400 sztuk zwierząt, przedstawicieli około 270 gatunków. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem (ponad 100 gatunków). Są to między innymi: żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty, panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympans, lemury wari i katta, słoń indyjski, kondor wielki, pingwin Humboldta.

Ciekawi zmian w eksponowanych zwierzętach zaczęliśmy zwiedzanie wczesnym przedpołudniem. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy w stronę egzotycznych ptaków. Ogromne bogactwo niejednokrotnie wzbudzały zachwyt. Z poszczególnych plansz informacyjnych mogliśmy zaznajomić się z pochodzeniem każdego zwierzęcia, jego naturalnym środowiskiem oraz wymaganiami bytowymi. Każdy z zwiedzających mógł spokojnie przyjrzeć się okazom i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Wyjazd okazał się przeniesieniem do „tajemniczego ogrodu”, który zaskakiwał na każdym kroku swoją różnorodnością i nieznanym. Czas na zwiedzanie szybko minął w doborowym towarzystwie, ale obiecaliśmy sobie, że na pewno tu kiedyś wrócimy.


„Podróż po Egipcie”

9.09.2019 r.

W dniu dzisiejszym odwiedził nas dwuosobowy zespół z „Bazyl Cogito” z przestawieniem ukazującym historię starożytnego Egiptu i życiu Faraonów. Każdy z uczestników spotkania mógł poczuć na sobie powrót do przeszłości za sprawą eksponatów, opowieści oraz pokazu multimedialnego. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie władców Egiptu, poznaliśmy historię powstawania słynnych piramid i ciekawe legendy z tym miejscem związane.

Panowie Grzegorz i Paweł również podzielili się swoimi doświadczeniami podczas pobytu w kraju Faraonów.

Do wspólnego udziału w spotkaniu zaprosiliśmy wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Bochni.


Mistrzostwa Małopolski w piłkę nożna osób niepełnosprawnych w ramach

„Złotej Jesieni Osób Niepełnosprawnych”

06.09.2019r.

W dniu 06.09 braliśmy udział w turnieju piłkarskim na boiskach akademii Kolejarz w Stróżach. W zmaganiach brało udział sześć drużyn, były to m.in. drużyny z WTZ Łapanów, Stróże, Karpati Grybów, Mady z Nowego Sącza, Proszówek oraz ZAZ Stróże. Nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce, ustępując w finale ekipie ZAZ Stróże. Gratulujemy zwycięzcom. W przerwie meczu mogliśmy zobaczyć występ Pana  Dawida Pajora profesjonalisty   w trikach piłkarskich.

 


Jarosławiec

16.08.- 28.08.2019r.

W dniu 16 sierpnia wczesnym rankiem wyruszyliśmy na turnus do Jarosławca. Przez kolejne 11 dni mieliśmy możliwość wypoczywania nad polskim morzem. Pogoda była wyśmienita do plażowania jak i zwiedzania. Cały ten czas został zagospodarowany, aby naładować baterie na kolejny rok pracy.

Prócz plażowania mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum Bursztynu w Jarosławcu i zapoznania się z historią powstawania tego cennego „bałtyckiego złota”. Kolejną wyprawę zaplanowaliśmy do Doliny Charlotty w Słupsku gdzie przeżyliśmy spotkanie z fokami w Fokarium, a w Ogrodzie Zoologicznym obserwowaliśmy zamieszkujące w nim wiele gatunków świata fauny – zarówno tych dobrze znanych z polskich lasów, jak i sprowadzonych z zamorskich krajów.

Kolejnymi punktami w programie były wyjazdy do Ustki i Darłówka, gdzie poznawaliśmy topografie i historie miast.

Jedną z atrakcji Jarosławca był jednodniowy XIV Przegląd Kapel Ludowych „Na Folkową Nutę”,  gdzie na żywo mogliśmy posłuchać ludowych pieśni i przyśpiewek, a przy okazji potańczyć.

Nie zabrakło czasu na dyskoteki i wspólne grilowanie.

Czas bardzo szybko mijał w dobrym towarzystwie i znakomitych humorach. Zaczem się obejrzeliśmy trzeba było się pakować i wracać do domu.

Serdecznie dziękujemy Ośrodkowi Wczasowo- Kolonijnemu „Barka”, że kolejny raz przyjął nas pod swój dach.


Spotkanie z dr Mieczysławem Damskim

27.06.2019

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność spotkania z zaprzyjaźnionym dr Mieczysławem Damskim i posłuchania o życiu zwierząt domowych i dziko żyjących. W bardzo obrazowy sposób przedstawiono nam zależności pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Każdy mógł zadać nurtujące go pytanie i znaleźć profesjonalną odpowiedz. Dodatkowo doktor przyniósł różnego rodzaju poroża: młodego jelonka, łosia, dorosłego rogacza, oraz kły dzika. Każdego eksponatu można było dotknąć, sprawdzić jego trwałość.

Bardzo dziękujemy za okazany nam czas i przybliżenie świata zwierząt.

 


SANDOMIERZ

26.06.2019r.

W środę wczesnym rankiem wyruszyliśmy na wycieczkę do Sandomierza. Po 2,5 godzinnej jeździe, gdy dotarliśmy do świata Ojca Mateusza, urzekło nas piękno miasta i otaczających go zabytków.

Atrakcji było wiele, pogoda i humory dopisywały. A oto to co udało się nam zwiedzić:

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu lub podziemia w Sandomierzu lub lochy w Sandomierzu to system dawnych czternasto i piętnastowiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Obecna podziemna trasa  utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań). Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają dwunastu metrów pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi łącznie 470 metrów. Pani Przewodnik dokładnie i obrazowo opowiedziała nam historię trasy.

Zbrojownia rycerska w Sandomierzu – to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. Tuż przy rynku swoją siedzibę ma Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. W zbrojowni w Sandomierzu można zobaczyć, a co najważniejsze i najciekawsze przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Dziewczyny mogą na chwilę poczuć się jak księżniczki. W każdym miejscu zbrojowni rycerskiej można sobie robić zdjęcia po to, aby mieć niesamowitą pamiątkę.

Brama Opatowska– jest jednym z ocalałych fragmentów dawnych murów obronnych.Warto pokonać kilkadziesiąt stopni schodów,aby zobaczyć widok, jaki rozpościera się z jej szczytu.Widać nie tylko całą starówkę,ale również rozległą okolicę. Jest przepięknie.

Kościół Św. Jakuba– liczy już sobie około osiemset lat i jest najstarszą, zachowaną budowlą sakralną w Sandomierzu. Stoi na południowo-wschodnim stoku wzgórza nazywanego Staromiejskim.

Muzeum, Sala Gabinet Figur Woskowych Ojca Mateusza w Sandomierzu – tak nazywa się miejsce bardzo mocno związane z serialem Ojciec Mateusz. Można tu oglądać figury woskowe głównych bohaterów serialu Ojciec Mateusz oraz są odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji.Miejsce to bardzo przypadło naszym uczestnikom gdyż od wielu lat są fanami serialu 😉

Największą jak się później okazało atrakcją wycieczki była możliwość spotkania się z aktorem serialu policjantem Mietkiem Noculem (Michał Piela) i zrobienia wspólnego zdjęcia. Cierpliwość w oczekiwaniu na przybycie ekipy  została nagrodzona. Mogliśmy z niewielkiej odległości podziwiać prace na planie filmowym.

I jak to mówią, że co dobre szybko się kończy. Tak i tym razem czas bardzo szybko nam minął i niestety trzeba było wracać do domu. Z pewnością wrażenia zostaną nam na długo w pamięci.

 


XIV Integracyjny Turniej Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE 18.06. i 25.06.2019r. Kraków

Organizatorem Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej NA ZIELONEJ MURAWIE był Warsztat Terapii Zajęciowej z ul. Królowej Jadwigi w Krakowie działający przy Stowarzyszeniu Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes.Rozgrywki odbyły się na stadionie Zwierzynieckiego Klubu Sportowego w Krakowie.

W ciągu trwania turnieju nie brakowało emocji. Każda z drużyn walczyła w wcześniej wylosowanych grupach. Pogoda zafundowała pełne słoneczko, lecz nikt nie narzekał z powodu upałów. Atmosfera była wspaniała, a rywalizacja pozytywnie wpłynęła na wyniki końcowe turnieju.

Nasza drużyna pod okiem pana Adama, pana Wiesia i pana Marcina dzielnie walczyła i dała z siebie wszystko.

Dziękujemy organizatorom za zapewnienie komfortu podczas turnieju oraz stworzenie możliwości wspólnego spotkania.


„Świat w moich oczach- pędzlem malowany”

19.06.2019r.

W środę wzięliśmy udział w plenerze malarskim pt. „Świat w moich oczach- pędzlem malowany” w DPS w Bochni . Organizatorem spotkania było stowarzyszenie Przyjaciół ŚDS i DPS, Dom Pomocy Społecznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Bochni.

Wśród licznych atrakcji zapewnionych przez organizatorów można było wziąć udział w konkursie plastycznym. Z naszej placówki zgłosił się Kamil, który dzielnie walczył o uznanie jury.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz wspólnie spędzony czas.

 


II Zakładowy Turnieju Piłki Nożnej im. Bogdana Klęska

o Puchar Prezesa Zakładu– Dyrektora Generalnego  Stalprodukt S.A.

14.06.2019r. Słomka

W piątek w godzinach popołudniowych na stadionie Victoria Słomka rozegrał się II Zakładowy Turniej Piłki Nożnej. Do rozgrywek stanęli pracownicy Stalprodukt S.A. z Bochni. Celem spotkania było uczczenie pamięci zmarłego pana Bogdana Klęska Dyrektora Segmentu Blach Stalprodukt SA.

Organizatorem imprezy był Dział Marketingu Stalprodukt SA., a w pomoc organizacyjną włączyło się Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis”, które prowadzi WTZ w Proszówkach.

Pogoda dopisywała, a mecze miedzy trzema zespołami przynosiły wiele emocji. Na zakończenie spotkania były puchary i dyplomy wśród których Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” z Proszówek ufundowało puchar i dyplom dla najlepszego zawodnika turnieju.

 


IX Zawody Wędkarskie

Osób Niepełnosprawnych

13.06.2019r. Drwinia

 

W dniu 13 czerwca 2019 r. na stawach w Drwini, które nieodpłatnie udostępnili p. Jakub, Alina i Bogdan Bryg zorganizowane zostały IX Małopolskie Zawody Wędkarskie WTZ. Dopisała pogoda, ryba także brała, to też rywalizacja i zabawa była znakomita. Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody, były też dyplomy i puchary.

Zawody zorganizowali: Polski Związek Wędkarski – Koło Bochnia Miasto wspólnie ze Stowarzyszeniem „Amicus Hominis” i  Warsztatem Terapii Zajęciowej w Proszówkach .

W zawodach brało udział 7 drużyn (każda liczyła 5 zawodników): WTZ Stróże, WTZ Kraków Oś. Górali 19, WTZ Mada Nowy Sącz, ŚDS Muchówka, Dom Dziecka z Bochni, WTZ Proszówki, Stowarzyszenie „Amicus Hominis” z Proszówek.

Kolejność miejsc na podium: 

I miejsce  Tomasz Święs WTZ Stróże

II miejsce  Dominik Buchta Dom Dziecka

III miejsce  Adrian Kaleta WTZ Mada Nowy Sącz

IV miejsce Piotr Wojtas WTZ Stróże

V miejsce Szymon Ćwioro Dom Dziecka

Klasyfikacja drużynowa :

I miejsce  WTZ Stróże

II miejsce  Dom Dziecka

III miejsce  WTZ Mada Nowy Sącz

Największa złowiona ryba ważyła 2 kg, a podczas zawodów ogółem złowiono ponad 25 kg ryb.

W przeprowadzeniu zawodów i w sędziowaniu pomagali: Prezes PZW Koło Bochnia Mieczysław Sądel i Skarbnik PZW Koło Bochnia Kazimierz Hnatów. Nagrody dla uczestników zawodów ufundowali sponsorzy:

Zarząd Koła PZW Bochnia Miasto, Fundacja Wspierania Wędkarstwa Jaxon, Firma Astat p. Piotr Waśniowski, Państwo Marek i Jolanta Pilch, pan Jan Bocheński.

Organizatorzy imprezy dziękują za pomoc wszystkim ofiarodawcom, a uczestnikom zawodów za stworzenie wspaniałej, ciepłej, rodzinnej atmosfery.


Dzień Spełnionych Marzeń

11.06.2019r. Łyszkowice

W dniu dzisiejszym na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej z Łyszkowic wspólnie bawiliśmy się na przy muzyce zespołu RESPEKT.

Jak co roku nie brakowało licznych atrakcji. Zabawa była wyśmienita.

Dziękujemy za zaproszenie 🙂


XV Zawody Wędkarskie

11.06.2019r. Zalew Nowa Huta

Zawody wędkarskie zostały zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes os. Górali 19 w Krakowie. Na Zalewie w Nowej Hucie trzy osobowa ekipa rywalizowała z innymi przedstawicielami zaproszonych placówek. Pomimo upalnej aury wszystkim zgromadzonym dopisywały humory i chęć zdrowej rywalizacji.W efekcie końcowym połowów przypadło miejsce na podium Krystianowi i Sebastianowi. Gratulujemy 🙂


XXIII Letnia Spartakiada

Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

8.06.2019r. Stróże

 

Dzięki zaproszeniu WTZ Stróże  mieliśmy przyjemność wziąć udział w zmaganiach sportowych dla 15 placówek . Pomimo upalnej pogody humory dopisywały a przygotowane konkurencje sportowe pozwalały każdemu zawodnikowi wykazać się sprawnością a nie kiedy i sprytem. Dodatkową atrakcją spotkania było przybycie gościa specjalnego pana Tomasza Kowala Strongmana, który chętnie pozował do wspólnych zdjęć.

Nasze osiągnięcie: I miejsce w przeciąganiu liny.

Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania się w tak zacnym gronie oraz sprawdzenie swoich sił.


Festiwal Piosenki

„Integracja dźwiękiem malowana”

4-6 czerwca 2019r. Bochnia

W dniach 4-6 czerwca odbyły się Festiwal Piosenki „Integracja dźwiękiem malowana”, który ma charakter integracyjny i edukacyjny, promujący uzdolnienia muzyczne uczniów szkól specjalnych i masowych. Koncerty oraz przesłuchania konkursowe poprzedzają dwudniowe warsztaty, prowadzone przez wokalistów, instrumentalistów, aktorów i kompozytorów. Organizatorem spotkania był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Bochni oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla dobroci”.

W tym roku grupa artystów z naszego WTZ pod kierunkiem pana Stasia Hajduka przygotowała program pt: „Legenda o smoku wawelskim”. W czasie warsztatów przed występem porad aktorskich udzielił nam pan Maurycy Polaski. Serdecznie dziękujemy za cenne rady 🙂

Jurorzy podczas trwania Festiwalu mieli nie lada problem w wyłonieniem laureatów, gdyż zaprezentowany repertuar  był na wysokim poziomie. Wśród jury zasiedli: Halinka Mlynkowa, Ania Rusowicz, Ola Królik, alicja Węgorzewska, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski, Tadeusz Woźniak, Kolia Kogun, Daryl Strodes.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na Festiwal i wspaniałą atmosferę, a wszystkim zwycięzcom gratulujemy.


XVI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Gnojnik 2019

05.06.2019r.

 W dniu piątego czerwca Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej wspólnie ze Stowarzyszeniem „Pomocna dłoń” zaprosili nas do udziału w kolejnej edycji zawodów sportowych, które odbyły się w szkole Podstawowej w Gnojniku.  

Do wspólnej rywalizacji przystąpiło 9 drużyn w 5 konkurencjach sportowych.

Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas!!!!


Szczawnica

22.05.- 25.05.2019r.

W okresie wiosennym, to już chyba tradycja, wybieramy się na wyjazd integracyjny. Tym razem zawitaliśmy do Szczawnicy.  Kilkudniowy wyjazd pozwolił na nasze zrelaksowanie po trudach codziennej pracy. Za środki zgromadzone z tegorocznej aukcji mogliśmy wypoczywać w Pieninach. Zakwaterowaliśmy się w Ośrodku Wczasowym „Halka”.
Ten czas pomimo zmiennej pogody wykorzystamy na full. Każdy dzież niósł przygodę i uśmiech na twarzy 🙂
Udało nam się wjechać na Palenicę, zwiedzić wąwóz Homole, zapoznać się z historią zamku w Niedzicy oraz posmakować wód źródlanych w Pijalni. Dla pragnących potańczyć zorganizowaliśmy dyskotekę oraz wyjście na deser do Cafe Helenka. W wolnej chwili spacerowaliśmy deptakiem wyszukując perełek wśród pamiątek.
Serdecznie dziękujemy Ośrodkowi Wczasowemu „Halka” za przyjęcie nas pod swój dach i wspaniałe domowe jedzenie.

II Integracyjny Turniej Wiosenny Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych w Stróżach

25.04.2019r.

W dniu  25.04.2019r braliśmy udział w turnieju piłki nożnej na boisku Akademii Kolejarz w Stróżach. W zmaganiach sportowych brało udział osiem drużyn. Były to ekipy WTZ, ZAZ i ŚDS  ze Stróż, Korzennej, Siołkowej, Karpat Grybów, Mady Nowy Sącz, oraz drużyna WTZ Bochnia. W turnieju Nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Ponadto Marcin Potocki został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Gratulujemy zwycięzcom ( drużyna ZAZ Stróże), oraz czekamy na kolejne sportowe zmagania w Stróżach.

 


Wystawa prac WTZ w ZUS Bochnia

16 kwiecień 2019r.

W dniu 16.04 zaprezentowaliśmy prace Naszych podopiecznych w inspektoracie ZUS w Bochni. Można było znaleźć prace z ceramiki, stroiki oraz kartki świąteczne, ozdoby z drewna i obrazy. Składamy podziękowania  Dyrekcji oraz pracownikom inspektoratu za wsparcie Naszych podopiecznych.

 

 


Niedziela Palmowa

14 kwiecień 2019r.- Lipnica Murowana

W niedzielę 14 kwietnia mieliśmy możliwość zaprezentowania swoich wyrobów podczas Niedzieli Palmowej w Lipnicy Murowanej. Pogoda dopisała jak i zainteresowanie rękodziełem.


XXIII Aukcja Prac WTZ

10 kwiecień 2019r.

KWOTA UZYSKANA PODCZAS TEGOROCZNEJ AUKCJI PRAC

SIĘGA BLISKO

50 tys. zł.

relacja z wydarzenia


„Tłusty czwartek”

28.02.2019r.

„Tłusty czwartek”- tradycyjnie w czwartek grupy pani Agnieszki K. i pani Agnieszki K. miały swój udział w „pączkowaniu”. Już od samego rana trwały przygotowania, aby podczas śniadania móc zasmakować domowych oponek i pączków.


Bal Karnawałowy

dla osób niepełnosprawnych

26.02.2019 Kraków

We wtorek dzięki zaproszeniu Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes, Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta, mogliśmy wspólnie bawić się na balu karnawałowym. Imprezę rozpoczęto tradycyjnie Polonezem, a następnie przystąpiliśmy do szampańskiej zabawy przy akompaniamencie zespołu z Harbutowic. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

 


Zabawa walentynkowa

13.02.2019r. Łyszkowice

Organizatorem imprezy był WTZ Łyszkowice. Dziękujemy za zaproszenie do wspólnej zabawy i możliwości wzięcia udziału we wróżbach walentynkowych 🙂 Oby się spełniły w najbliższej przyszłości 🙂


64 Zintegrowana Zimowa Spartakiada

09.02.2019r. Ptaszkowa

 

W sobotę 9 lutego, reprezentacja Naszego WTZ wzięła udział, jak co roku w Zintegrowanej Spartakiadzie.  Emocji nie brakowało, jak i dobrego humoru podczas trwania zmagań w konkurencjach na śniegu.

Zwycięzcom zawodów dyplomy wręczył Prezydent RP Andrzej Duda, co było motywatorem do wykazania się w poszczególnych konkurencjach.

Osiągnięcia:

I miejsce- unihokej chłopcy- Krystian Janik

II miejsce- unihokej dziewczęta- Patrycja Rząca

III miejsce- rzut do bałwanka- Angelika Gajda

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie oraz gratulujemy wszystkim zdobytych miejsc na podium.


Agencja Artystyczna „Galana” –

spektakl „służba zdrowia”

05.02.2019r.

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas agencja artystyczna „Galana” ze spektaklem „służba zdrowia”. Tematem przedstawienia było  propagowanie zdrowego trybu życia oraz odpowiedniej diety.

Przy okazji odwiedzili nas uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Bochni, oraz wychowankowie Domu Dziecka w Bochni.


Bal Karnawałowy

30.01.2019r. Stary Wiśnicz

Dnia 30. 01. 2019 r. już po raz kolejny dzięki gościnności Państwa Kołodziejczyków w Restauracji Panorama  w Nowym Wiśniczu zorganizowany został bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych z różnych ośrodków małopolski od Stróż k/ Gorlic, po Łyszkowice k/Proszowic  (łącznie 13 placówek, w tym Dom Dziecka i SOSW z Bochni).

Koordynatorem i współorganizatorem spotkania różnych środowisk osób niepełnosprawnych byli: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Proszówek.

Bal rozpoczął się od uroczystej Gali wręczenia statuetek i wyróżnień za pracę społeczną, charytatywną i samorządową na rzecz osób niepełnosprawnych.

Kapituła Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” postanowiła w roku 2019 po raz pierwszy uhonorować i wyróżnić statuetką  cztery osoby :

panią Ewę Rachfalik, pana Krzysztofa Kołodziejczyka, pana Mieczysława Damskiego , pana Andrzeja Cieślika. 

Wice prezes Stowarzyszenia, kierownik WTZ Edward Firek w ciepłych słowach przedstawiał sylwetki laureatów, wyrażając wdzięczność i słowa uznania dla ich działalności i zaangażowania w sprawy osób niepełnosprawnych.

Wśród zaproszonych gości na balu obecni byli Starosta Bocheński Adam Korta, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska, Dyrektor PCPR w Bochni Elżbieta Paczyńska. Zabierając głos pani Burmistrz Nowego Wiśnicza podkreśliła, zasługi Pana Krzysztofa Kołodziejczyka w wielu dziedzinach oraz pogratulowała wszystkim laureatom tego wyróżnienia. Zaznaczyła też, że w obecnych czasach tak dużo czasu medialnie poświęca się sensacji i  negatywnym zdarzeniom, a tak mało tym dobrym, godnym do naśladowania. Zabierając głos Starosta bocheński powiedział, że pan Kołodziejczyk będąc Radnym Powiatu przez ostatnie trzy kadencje jako jedyny radny przekazywał przysługujące mu diety na różne cele charytatywne i ani jednej nie zabrał dla siebie. Padło jeszcze wiele słów uznania oraz  podziękowań. Było to bardzo miłe i wzruszające wydarzenie.

Po zakończeniu Gali rozpoczął się bal karnawałowy dla wszystkich zaproszonych gości, nie zabrakło dobrej muzyki z najnowszymi przebojami, wyśmienitej kuchni i suto zastawionych stołów, profesjonalnej, życzliwej obsługi i świetnej zabawy, oraz poczucia, że uczestniczymy nie tylko  w bardzo fajnej imprezie, ale także w spotkaniu prawdziwych przyjaciół.

Stowarzyszenie „Amicus Hominis” i WTZ Proszówki składają w tym miejscu serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim Laureatom Statuetki za wieloletnią współpracę, życzliwość i pomoc, a w sposób szczególny panu Krzysztofowi Kołodziejczykowi, który od wielu lat pomaga osobom niepełnosprawnym, dzieciom, instytucjom nie dla blasku fleszy, ale z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi owocami swojej pracy.

 


Wizyta Duszpasterska w WTZ

28.01.2019

W dniu dzisiejszym tradycyjnie odbyła się kolęda w naszym Warsztacie. Serdeczne Bóg Zapłać Ks. Stanisławowi za modlitwę i błogosławieństwo na kolejny rok pracy.

 


VIII ZIMOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

„INTEGRA FUTSAL CUP 2019”

14.01.2019 KRAKÓW

W dniu 14.01.2019r.  reprezentacja naszej placówki wzięła udział w VIII Zimowym Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej „Integra Futsal Cup 2019” zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ul. Truskawkowa 4 z Krakowa. W turnieju walczyło osiem drużyn na obiekcie sportowym Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr1 im. Janusza Kusocińskiego.

Emocji było niezmiennie dużo. Każda z drużyn miała możliwość zmierzenia się z konkurentami i zaprezentowania swoich umiejętności piłkarskich.

Zwycięzca turnieju został WTZ „Towarzystwa Przyjaciół Dzieci”- gratulujemy 🙂

Nasza drużyna wywalczyła V miejsce.

Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

 


 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

WTZ Proszówki- 11.01.2019r.

W dniu dzisiejszym po raz kolejny przyłączyliśmy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finalnym celem jest zakup sprzętu do zakładów diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Każdy chętnym mógł złożyć swój datek do specjalnej puszki-skarbonki, aby następnie otrzymać „serduszko” symbolizujące wsparcie akcji.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top