2022

XXIV Aukcja Prac Podopiecznych WTZ

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid 19 dnia 7 czerwca 2022r.   w samo południe w Auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego przy ul. Konfederatów Barskich 29 w Bochni odbyła się XXIV Aukcja Prac Podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek działającemu przy Stowarzyszeniu Amicus Hominis. Zainteresowanie aukcją przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Obecność Posła na Sejm RP pana Stanisława Bukowca jak też przedstawicieli samorządu powiatowego i miasta Bochni oraz wielu lokalnych przedsiębiorców stworzyło niesamowitą atmosferę rywalizacji o pięknie wykonane prace, a niektóre z nich dodatkowo opatrzone podpisami m.in. byłego Przewodniczącego PE Donalda Tuska i Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, Marszałka Sejmu Elżbietę Witek, byłego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, Posłanki na Sejm RP Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego oraz laureatki Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk.  

Kierownik WTZ mgr Edward Firek przywitał przybyłych gości, a następnie aukcje rozpoczęła pani Ewa Rachfalik.  

W dalszym prowadzeniu aukcji panią Ewę Rachfalik wspomógł Poseł na Sejm RP pan Stanisław Bukowiec oraz Starosta Powiatu Bocheńskiego pan Adam Korta.

Już pierwsza licytowana praca- pastel „Zamek w nowym Wiśniczu od strony bramy zimą” spotkała się z dużym zainteresowaniem i z kwoty 100zł wylicytowano ja na 750zł, co stanowiło dobra zapowiedz dalszych emocji przy kolejnych licytowanych pracach. Tak też się stało, że kwoty licytowanych prac systematycznie rosły w górę, aż do rekordowej sumy 8000zł zaoferowanej za pracę- pastel „Kraków- widok na Wawel”(z podpisem p.Donalda Tuska) przez pana Dawida Michalika. Aktywnie brali udział w aukcji Starosta Bocheński, który sam siebie przelicytowywał oraz Burmistrz Miasta Bochni pan Stefan Kolawiński, który wylicytował pracę na kwotę 3500zł. I tak największe kwoty łącznie zakupionych obrazach ofiarowali:

– państwo Magdalena i Marcin Radzięta (sale weselne Arkadia)- 9000zł,

– państwo Kinga i Piotr Waśniowscy (firma Astat i Artcor)- 8800zł,

– pan Dawid Michalik (firma Equity Advisors sp. z o.o. sp. k z Krakowa)- 8000zł,

–  pan Łukasz Radzięta (firma transportowa Tran- Sped)- 6200zł,

– Stalprodukt SA- 4800zł,

– Gomar- Stal – 4500zł

– Contimax- 3900zł

– pan Ryszard Birkowski R-Bud 3800zł

– Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński 3500zł

– pan Tomasz Gądek (Galeria Rondo)- 3300zł

– Rystal- 3000zł

– Werner Kenkel- 3000zł

– Pani Krystyna Klęsk- 2900zł

– pan Krzysztof Kołodziejczyk (kompleks restauracyjny Panorama) 2800zł

– pani Monika Lanca – 2000zł

– dr Mieczysław Damski- 1880zł

– państwo Barbara i Jarosław Jędryka (właściciel sklepu Lewiatan)– 1730zł

– Prelitech 1600zł

– Starostwo Powiatowe w Bochni 1600zł

– Poseł na Sejm RP Stanisław Bukowiec 1000zł

– państwo Helena i Józef Mikulscy 1000zł

– pani Cecylia Jończyk 800zł

– pani Barbara Nowak 750zł

– pani Danuta Michałek (Powiatowy Urząd Pracy) 600zł

– pani Stanisława Zabrzańska 500zł

– państwo Małgorzata i Jan Czekaj 500zł

– pan Tadeusz Lis 500zł

– pan Mariusz Ślęziak 500zł

– pan Jacek Tyrka (Usługi Pośrednictwa Ubezpieczeniowego)- 500zł

– pan Rafał Ogiński- 500zł

– pan Tomasz Ferenc 500zł.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w aukcji i dołożyli swoją cegiełkę do tej imponującej kwoty jaką udało się uzyskać ze sprzedaży prac. Nie sposób wszystkich wymienić z imienia i nazwiska, ale tym bardziej należą się im słowa uznania i podziękowania za wsparcie tego szczytnego celu jakim jest rewalidacja podopiecznych WTZ w Proszówkach.

Organizatorzy aukcji pragną serdecznie podziękować dyrekcji II LO za użyczenie sali pod ekspozycję prac oraz wszelką pomoc organizacyjną podczas tej imprezy.

Słowa podziękowania pragniemy skierować jeszcze raz pod adresem  państwa Magdaleny i Marcina Radzięta oraz państwa Kingi i Piotra Waśniowskich a także pana Łukasza Radzięty właścicieli „Dworku Bursztynowego” w Karwii nad Bałtykiem, którzy wspólnie w sumie wylicytowali obrazy na ogólna kwotę 24 200zł.

Serdecznie dziękujemy sponsorom firmie Contimax, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bochni, hurtowni Lemon oraz inni, którzy wsparli zaplecze gastronomiczne podczas organizacji aukcji.

Ogółem z licytacji prac i wolnej sprzedaży udało się zebrać kwotę znacznie przekraczającą 80tyś. zł., ale są to dane wstępne, szacunkowe. Dokładna kwotę będzie znana po realizowaniu wszystkich przelewów.

Uczestnicy i kadra WTZ serdecznie dziękują wszystkim przybyłym, przedstawicielom mediów za życzliwość, za okazałe wsparcie i okazaną pomoc w realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia i już zapraszamy na kolejna aukcję prac wykonanych w WTZ.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top