Rok 2023

Spotkanie opłatkowe

20.12.2023r. Proszówki

We środę dnia 20 grudnia w pomieszczeniach Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe.  Podopieczni placówki dla zaproszonych gości przygotowali krótki program słowno- muzyczny wypełniony życzeniami i kolędami.  Na spotkanie przybyli zaproszeni goście m.in. Poseł na Sejm RP ubiegłej kadencji i wielki przyjaciel placówki Stanisław Bukowiec, Sekretarz Powiatu Bocheńskiego Anna Wojakiewicz, Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, Dyrektor PCPR Elżbieta Paczyńska, Proboszcz Parafii w Proszówkach ksiądz Stanisław Kania i ksiądz kanonik Roman Rak, Prezes Civitas Christiana Halina Mucha, Dyrektor PUP Danuta Michałek, Tomasz Gądek- Galeria Rondo, Dr Mieczysław Damski, Krzysztof Kołodziejczyk- właściciel restauracji „Panorama” i organizator corocznych balów dla osób niepełnosprawnych,  Kinga i Piotr Waśniowscy- firma „Astat”, Anna i Paweł Kozik- firma „Katmandu”, Grzegorz Radzięta- firma „Profilbud”, Ryszard Birkowski- firma „R-Bud”, Marcin Radzięta- firma „Arkadia”, Mariusz Skowronek i Tomasz Gazda – firma „Ekombud”, Przemysław Konieczny- Kronika Bocheńska i rodzice podopiecznych WTZ.

Spotkanie rozpoczął i przywitał przybyłych gości  Kierownik WTZ Edward Firek, który zarazem złożył wszystkim przybyłym gościom serdeczne życzenia bożonarodzeniowe.

Z pośród przybyłych gości zabrali głos: Sekretarz Powiatu Anna Wojakiewicz, która w imieniu Starosty Bocheńskiego Adama Korty złożyła uczestnikom i kadrze WTZ życzenia świąteczne, następnie do życzeń dołączył się także Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, który również życzył wszystkim radosnych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

Głos zabrał również Stanisław Bukowiec, który od wielu lat współprowadzi aukcję prac podopiecznych WTZ, podkreślił że jest to spotkanie prawdziwych sympatyków i przyjaciół WTZ-u, którzy wspierają WTZ oraz złożył wszystkim obecnym, uczestnikom, rodzicom i kadrze życzenia świąteczne.

Kolejne ciepłe słowa życzeń skierowała do wszystkich obecnych na spotkaniu Dyrektor PCPR w Bochni Elżbieta Paczyńska.  

Wspólną modlitwę poprowadził zaprzyjaźniony z placówką proboszcz parafii w Proszówkach Ks. Stanisław Kania.

Podczas łamania się opłatkiem i składania życzeń nie zabrakło wzruszeń i szczerych serdecznych, świątecznych życzeń.  Gdy już wszystkie życzenia zostały wypowiedziane zaproszeni  goście zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu.

Na czas nadchodzącego Bożego Narodzenia pracownicy i uczestnicy WTZ oraz członkowie Stowarzyszenia „Amicus Hominis” dziękują wszystkim przyjaciołom WTZ-u za pomoc i wsparcie w mijającym 2023 roku i jednocześnie życzą wszystkim wiele radości, dobroci i obfitych łask Bożych płynących z betlejemskiego żłóbka oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2024.


Kiermasze charytatywne

17.12.2023r. Proszówki/ Bochnia

W dniu wczorajszym odbył się kiermasz charytatywny przy kościele parafialnym w Proszówkach na rzecz osób niepełnosprawnych. Wszystkie wystawione prace były wykonane przez podopiecznych naszej placówki. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Usłyszeliśmy wiele miłych słów, pochwał oraz wyrazów uznania dla twórczości naszych podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy księdzu Proboszczowi parafii pw. Matki Boskiej Pięknej Miłości w Proszówkach Stanisławowi Kani za możliwość zaprezentowania naszych prac świątecznych lokalnej społeczności.

Jednocześnie wzięliśmy udział w Spotkaniu Wigilijnym na bocheńskim rynku zorganizowanym przez Urząd Miasta w Bochni, gdzie zaprezentowaliśmy prace o tematyce świątecznej i nie tylko, wykonane przez uczestników WTZ.

* Środki uzyskane ze sprzedaży prac przeznaczone będą na rehabilitację społeczną i zawodową podopiecznych WTZ.


Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Stalprodukt S.A.

18.11.2023r. Bochnia

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 powrócił Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu-Dyrektora Generalnego Stalprodukt S.A. Zmagania sportowe odbyły się w hali ZWS nr 1 w Bochni. Pracownicy i podopieczni naszej placówki wsparli tą wspaniałą imprezę zapewniając pomoc w obsłudze przygotowanego cateringu przez Organizatorów.


Turnus sanatoryjny

3.11.-16.11.2023r. Bukowina Tatrzańska

W dniach od 3.11.- 16.11.2023r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach działającego przy Stowarzyszeniu AMICUS HOMINIS wzięli udział w turnusie sanatoryjnym w Bukowinie Tatrzańskiej. Miejscem rehabilitacji było Centrum Wypoczynku i Rekreacji „Rysy”. 

Wyjazd był możliwy dzięki środkom przekazanym przez Fundację Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie. To już trzeci raz grupa podopiecznych wraz z opiekunami mogła zregenerować swoje zdrowie psycho-fizyczne w pełni korzystając z bogatej oferty zabiegów: hydroterapii, masaży, magnetoterapii, elektroterapii, światłoterapii i inhalacji. Każdy z kuracjuszy oprócz codziennych zajęć na basenie skorzystał z oferty 20 zabiegów. Ośrodek „Rysy”, kiedy tylko pogoda dopisywała zorganizował wycieczki piesze po okolicy wraz  z przewodnikiem. Również nie mogło zabraknąć wycieczek objazdowych po najciekawszych zakątkach Skalnego Podhala- Zakopane (Krzeptówki, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Krupówki, skocznie) Bachledówka, Izba Regionalna i spotkanie z Bacą w Murzasichlu. Wieczorami uczestnicy turnusu mogli spróbować swoich sił na parkiecie przy akompaniamencie kapeli góralskiej oraz muzyki na żywo z DJ. Na zakończenie 14-dniowego turnusu ośrodek zorganizował kolację góralską, gdzie nie zabrakło przysmaków iście z gór i muzyki regionalnej.

Serdecznie dziękujemy sponsorom w szczególności Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie za możliwość udziału w tej formie leczenia i terapii zarówno uczestników jak i pracowników WTZ.


Przestawienie „Idzie jesień”

25.10.2023 Łężkowice

W dniu 25 października zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie pt. „Idzie jesień” do Łężkowic. Organizatorem spotkania był Dzienny Oddział Psychiatryczno- Rehabilitacyjny w Łężkowicach. Na zaproszenie pani prezes Urszuli Matury i personelu placówki mogliśmy uczestniczyć w znakomicie przygotowanym spektaklu z udziałem pacjentów oddziału.

Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.


Piknik Rodzinny

12.10.2023 Borek k/ Bochni

W dniu 12 października grupa naszych podopiecznych wzięła udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni. Impreza miała swoje miejsce w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.

Gospodarze zapewnili wszystkim przybyłym gościom wyśmienitą zabawę i możliwość udziału w wielu atrakcjach ośrodka. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony wspólnie czas.


Szpilówka wieża widokowa na Pogórzu Wiśnickim

3.10.2023r. Iwkowa

We wtorek 3 października uczestnicy wraz z instruktorami z trzech pracowni wybrali się na wycieczkę, której głównym punktem było „zdobycie” wieży widokowej w Iwkowej. Pogoda była idealna na wyjście i podziwianie przepięknej panoramy. Spokojnym spacerem, w wyśmienitych humorach i doborowym towarzystwie udało się w ciągu 1h przejść wyznaczonym szlakiem do celu.

W drodze powrotnej do Proszówek, w ramach treningu ekonomicznego, wycieczkowicze udali się na posiłek do Bacówki „Biały Jeleń”.


Zakończenie inwestycji w WTZ

20.09.2023r. Proszówki

W dniu 20.09.2023 r. dokonano oficjalnego zakończenia inwestycji wymiany starego pokrycia dachowego na nowe zapewniające nie tylko lepsze warunki ochronne ale też izolacyjne na budynku WTZ w Proszówkach. Na całość inwestycji składały się różne źródła finansowania z PFRON , ze Starostwa Powiatowego, oraz ze środków własnych Stowarzyszenia – łącznie  koszt prac  wyniósł około 83 tys zł.

W spotkaniu uczestniczyli : Starosta Powiatu Bocheńskiego Adam Korta,  Państwo Anna i Grzegorz Radzięta –właściciele firmy PROFILBUD, która wykonała prace remontowo- budowlane, państwo Kinga i Piotr Waśniowscy właściciele firmy ASTAT, pani Elżbieta Paczyńska Dyr. PCPR w Bochni, Tomasz Sieczka  PCPR w Bochni,  ksiądz Stanisław Kania – proboszcz parafii Proszówki,  Zarząd Stowarzyszenia  „Amicus Hominis” oraz uczestnicy i kadra WTZ w Proszówkach.

Spotkanie rozpoczął Kierownik WTZ mgr Edward Firek, który powitał zebranych a następnie skierował słowa podziękowania do wszystkich,  którzy przyczynili się do pozyskania środków na tę inwestycję, do wykonawcy za zrealizowanie prac także tych dodatkowych  nie objętych umową. Padły też słowa podziękowania dla państwa Waśniowskich za całokształt pomocy dla WTZ w tym  położenia nakładki asfaltowej na wjeździe do WTZ. Następnie zabrał głos Starosta Bocheński Adam Korta,  który oprócz podziękowań podkreślił, iż dobre relacje stron zainteresowanych poprawą warunków w jakich prowadzona jest rehabilitacja przynoszą dobre efekty.

W imieniu Zarządu Powiatu Starosta wręczył pisemne podziękowanie za dodatkową pomoc dla WTZ w Proszówkach Państwu Annie i Grzegorzowi Radzięta właścicielom firny PROFILBUD oraz Państwu Kindze i Piotrowi Waśniowskim właścicielom firmy ASTAT  za pomoc  finansową i rzeczową jaką przekazali dla WTZ . Nawiązując do ostatniej aukcji prac i najwyżej wylicytowanej pracy na kwotę 13000 zł  Starosta wręczył także dla pana Marcina Radzięty egzemplarz Konstytucji RP z dedykacją byłego Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą oraz błogosławieństwem na rozpoczęcie nowego roku nauki i pracy po przerwie urlopowej od 01 września w WTZ w Proszówkach.

Zarząd Stowarzyszenie  „Amicus Hominis” oraz uczestnicy i kadra WTZ w Proszówkach składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomagały w sprawnym  zrealizowaniu tej bardzo potrzebnej inwestycji , a zwłaszcza Staroście Bocheńskiemu panu Adamowi Korcie za wsparcie, dzięki któremu możliwy był remont dachu.


Spotkanie integracyjne

12.09. 2023r. Zawada Uszewska

W dniu 12 września grupa naszych podopiecznych wraz z opiekunami wzięła udział w wspólnym grillowaniu. Organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas


Turnus rehabilitacyjny

17.07.-29.07.2023r. Karwia

W dniach od 17 lipca do 29 lipca 2023r. podopieczni WTZ wraz z opiekunami brali udział w turnusie rehabilitacyjnym nad polskim morzem. Tegorocznym miejscem  wypoczynku był ośrodek „Dworek Bursztynowy” w Karwi.

Wyjazd rehabilitacyjny do Karwi był możliwy dzięki środkom uzyskanym podczas tegorocznej aukcji prac uczestników oraz wszystkim darczyńcom, którzy ofiarowali konkretne środki finansowe na rzecz WTZ.

Koszt transportu został pokryty ze środków przyznanych przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z Warszawy.

Przez 12 dni podczas trwania turnusu można było  zregenerować swoje zdrowie psycho-fizyczne, aby po powrocie z przerwy urlopowej móc w pełni przystąpić do pracy. Każdy dzień był pełen niezapomnianych wrażeń. Dzięki sprzyjającej aurze mogliśmy plażować, spacerować brzegiem morza i zwiedzać przepiękną okolicę Karwi.

W czasie turnusu odwiedziliśmy Westerplatte, gdzie pod pomnikiem bohaterów i w Muzeum II Wojny Światowej oddaliśmy hołd obrońcom naszej ojczyzny w walczącym w czasie II Wojny Światowej. Zwiedziliśmy również Gdańską Starówkę. Spacer wraz z przewodnikiem rozpoczęliśmy od Długiego Pobrzeża, przechodząc ulicą Mariacką odwiedziliśmy największą konkatedrę wybudowaną z cegły w Europie-  Bazylikę Mariacką, kończąc zwiedzanie przy fontannie Neptuna.

Kolejnym punktem na mapie, do którego się udaliśmy był Hel. Na miejscu zwiedziliśmy port, molo miejskie, falochron oraz wypłynęliśmy w rejs po Zatoce Puckiej delektując się bryzą morską i wakacyjnym słońcem.

Wykorzystując sprzyjającą aurę i możliwości regionu zwiedziliśmy następujące miejscowości:

– Władysławowo ( Port rybacki, Aleja Gwiazd Sportu, Muzeum Figur Woskowych)

– Rozewie ( Latarnia Morska, Muzeum Latarni Morskiej)

– Jastrzębia Góra (Promenada Światowida, klif i plaża, obelisk „Gwiazda Północy)

– Karwia (Motylarnia, deptak, plaża).

Każdy kolejny dzień przynosił wiele atrakcji, a co za tym idzie także wiele emocji.

Serdecznie dziękujemy wszystkich osobom, które przyczyniły się do możliwości zorganizowania wyjazdu na turnus rehabilitacyjny dla naszych podopiecznych poprzez wsparcie podczas aukcji prac WTZ.  W szczególności składamy podziękowania właścicielom ośrodka w Karwi: panu Piotrowi Waśniowskiemu, panu Marcinowi Radzięta oraz panu Łukaszowi Radzięta za przyjęcie i sprawienie, że tegoroczny wyjazd pozostanie nam na długo w pamięci.


„Zawody wędkarskie i dzień profilaktyki nadciśnienia z WTZ Proszówki”

6 lipiec 2023r. Drwinia

W dniu 6 lipca 2023r. na Stawach hodowlanych w Drwini Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu AMICUS HOMINIS  wspólnie z Fundacją CANPACK  z siedzibą w Krakowie zorganizowały „Zawody wędkarskie i dzień profilaktyki nadciśnienia z WTZ Proszówki”.

W organizację i przeprowadzenie zawodów włączył się Zarząd Koła PZW nr 8 w Bochni  na czele z prezesem p. Mieczysławem Sądel.

Fundacja CANPACK do przeprowadzenia zawodów i szkoleń instruktażowych w prawidłowym pomiarze ciśnienia tętniczego oddelegowała wolontariuszy na czele z p. Alicją Zaworą.

Teren łowiska został udostępniony uczestnikom nieodpłatnie przez p. Jakuba, Alinę i Bogdana Bryg.

Dopisywała pogoda dlatego też rywalizacja i wspólne grillowanie było udane.

Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a placówki biorące udział w spotkaniu otrzymały nagrody rzeczowe i puchary.

W zawodach brało udział 6 drużyn (każda liczyła 5 zawodników): WTZ Stróże,  WTZ Łyszkowice, SOSW w Bochni, Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza typu socjalizacyjnego z Bochni , ŚDS z Bochni i WTZ Proszówki.

 Kolejność miejsc na podium w klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce  Krzysztof Satoła WTZ Proszówki

II miejsce  Kacper Piwkowski Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza typu socjalizacyjnego z Bochni

III miejsce Sebastian Łach WTZ Proszówki

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce WTZ Proszówki

II miejsce Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza typu socjalizacyjnego z Bochni

III miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Bochni

Największa złowiona ryba ważyła 4,830 kg

Nagrody ufundowali:

Fundacja Canpack  (Ciśnieniomierze, blendery, żelazka, czajniki)

SALCO Lecznicza sól bocheńska (sól lecznicza)

PZW Koło Bochnia Miasto  (wędki ,akcesoria wędkarskie oraz sędziowanie)

W organizacji zawodów pomagali także państwo Barbara i Jarosław Jędryka – Firma Lewiatan z Nowego Wiśnicza oraz Józef Mikulski i Marek Pilch z Bochni

Organizatorzy imprezy dziękują za pomoc wszystkim ofiarodawcom, a uczestnikom zawodów za stworzenie wspaniałej, ciepłej, rodzinnej atmosfery.


Uroczysta Msza Święta

23 czerwiec 2023r. Proszówki

W dniu 23 czerwca uczestniczyliśmy w uroczystszej Mszy Św. sprawowanej przez proboszcza parafii w Proszówkach – ks. Stanisława Kanię; w intencji wszystkich darczyńców, sponsorów oraz uczestników, opiekunów i pracowników WTZ Proszówki.


XV Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki

21 czerwiec 2023r. Łapanów

Wczoraj nasze dwie podopieczne Kasia i Patrycja wzięły udział w XV Międzywarsztatowym Konkursie Piosenki w Łapanowie. Organizartorem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Łapanowie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, wspaniałą zabawę i możliwość sprawdzenia swoich zdolności wokalnych 🙂


Widowisko „Wartość bajki”

20 czerwiec 2023 WTZ Proszówki

W dniu 20 czerwca odwiedzili nas artyści z Agencji Artystycznej Galana Anna Zmarlicka. Wspólnie z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Bochni mogliśmy wziąć udział w pouczającym spektaklu pt. ” Wartość bajki”. Serdecznie dziękujemy za widowisko.


XXV Letnia zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

15 czerwiec 2023r. Stróże

W dniu 15 czerwca uczestniczyliśmy w XXV Letniej Zintegrowanej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach. Organizatorami byli: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Stróżach. W trakcie trwania trwania spartakiady nie zabrakło emocjonującej rywalizacji. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz świetną zabawę 🙂

Nasze osiągnięcia: I miejsce w przeciąganiu liny 🙂 oraz II miejsce w konkurencji dziewcząt- rzut ringo


XXV Aukcja Prac Podopiecznych

7 czerwca 2023r.

Pełna relacja z wydarzenia w zakładce AUKCJE http://www.srv22808.microhost.com.pl/aukcja-2023/


Wiosenny Piknik Integracyjny

24 maja 2023r. Łyszkowicach

W dniu 24 maja grupa naszych podopiecznych wzięła udział w „Wiosennym Pikniku Integracyjnym” w Łyszkowicach. Organizatorami tego spotkania był Dom Pomocy Społecznej im. Adama Chmielowskiego oraz Warsztat Terapii Zajęciowej.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz wspólne biesiadowanie 🙂


Sztuka magii

22 maj 2023r. WTZ Proszówki

W poniedziałek 22 maja odwiedził nas artysta-magik pan Robert, który przedstawił magic show. Na własnej skórze mogliśmy doświadczyć prawdziwej magii. Dziękujemy firmie p. Anny Szablewskiej za możliwość udziału w tak pouczającym spotkaniu 🙂


POŚWIĘCENIE NOWEGO AUTOBUSU DLA WTZ PROSZÓWKI

19.05.2023r. Proszówki

Dnia 19 maja 2023r.  odbyła się uroczystość poświęcenia autobusu przeznaczonego do przewozu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek. W uroczystości wzięli udział: Starosta Bocheński – Adam Korta, Wicestarosta Bocheński – Ryszard Drożdżak, przedstawiciel PCPR – Dorota Stachowicz, właściciel firmy Astat- Piotr Waśniowski, właściciel firmy Artcor- Kinga Waśniowska, właściciel firmy FHU „ARKADIA”- Marcin Radzięta,  właściciel kompleksu hotelowo-restauracyjnego Panorama- Krzysztof Kołodziejczyk, ks. Proboszcz Stanisław Kania oraz przedstawiciele Rady Rodziców- Krystyna Potocka, Józef i Helena Mikulscy, Marek Pilch. Wymienione wyżej osoby miał swój osobisty wkład w realizacje projektu.

Zakup nowego autobusu był możliwy dzięki dotacji PFRON, który na ten cel przeznaczył 290 tys. zł.

Wkład własny w wysokości około 120tys. zł został zrealizowany dzięki dotacji samorządu powiatowego, wpłatom darczyńców oraz środkom własnym Stowarzyszenia.

Uroczyste poświęcenie samochodu wzbudziło wielką radość uczestników WTZ, ich rodzin oraz pracowników placówki. Poświęcenia samochodu dokonał ks. Stanisław Kania – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Proszówkach.

Na zakończenie oficjalnego poświecenia zgromadzeni przy akompaniamencie pana Piotra Waśniowskiego zaśpiewali w podziękowaniu wszystkim sponsorom „Wszystkiego Dobrego”.

Po poświeceniu zaproszeni goście oraz wszyscy uczestnicy i pracownicy WTZ udali się do „Gospody nad Rabą”, gdzie po uroczystym obiedzie Starosta Bocheński – Adam Korta podziękował jeszcze raz wszystkim „ludziom dobrej woli”, którzy przyczynili się do zakupu autobusu.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu AMICUS HOMINIS składa serdeczne podziękowania dla PEFRON, dla władz powiatu oraz darczyńcom za zaangażowanie i wsparcie w realizacji tego projektu.


BAL DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

26.04.2023r. STARY WIŚNICZ

Dnia 26. 04. 2023r. w gościnnych progach restauracji Panorama Państwa Kołodziejczyków w Starym Wiśniczu zorganizowany został bal dla osób niepełnosprawnych z różnych ośrodków małopolski -Stróż i Siołkowej k/ Gorlic, Zawady Uszewskiej, Łyszkowic, Muchówki, Łapanowa, Domu Dziecka i SOSW z Bochni.  Łącznie uczestniczyło w balu ponad 235 osób z niepełno sprawnościami.

Współorganizację spotkania różnych środowisk osób niepełnosprawnych koordynowali: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Proszówek.

Przybyłych gości powitał gospodarz Restauracji „Panorama” pan Krzysztof Kołodziejczyk następnie Kierownik WTZ z Proszówek Edward Firek przedstawił Laureatów Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” przyznawanej za pracę społeczną, charytatywną i samorządową na rzecz osób niepełnosprawnych.

W tym roku Kapituła Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” postanowiła uhonorować i wyróżnić statuetką trzy osoby: księdza Kanonika Romana Raka, pana Macieja Słomę Dyrektora Firmy Werner Kenkel i pana Marcina Radzięta prowadzącego firmę „Sale Weselne Arkadia”.

Statuetki i wyróżnienia wręczał Starosta Powiatu Bocheńskiego Adam Korta, oraz Prezes Stowarzyszenia „Amicus Hominis” Adam Wyszkowski .

Wśród zaproszonych gości na balu obecni byli Starosta Bocheński Adam Korta, Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska, Ksiądz Stanisław Kania Proboszcz parafii Proszówki laureat Statuetki Amicus Hominis z roku 2021, oraz Piotr Waśniowski laureat Statuetki Amicus Hominis z roku 2020. Podkreślić też trzeba, że Ksiądz Stanisław Kania i pan Piotr Waśniowski cały czas wspierają materialnie osoby z niepełnosprawnościami- podopiecznych WTZ w Proszówkach.  Zabierając głos Starosta Bocheński podkreślił, jak ważna rolę do spełnienia mają wszyscy współpracujący ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami i ze swej strony również taką pomoc zaoferował przypominając o podjętej przez Zarząd Powiatu Uchwale w sprawie dofinansowania zakupu nowego pojazdu dla WTZ w Proszówkach.

Padło jeszcze wiele słów uznania oraz podziękowań ze strony kierowników i instruktorów z zaproszonych ośrodków. Było to bardzo miłe i wzruszające wydarzenie.

Uroczystego otwarcia balu dokonał Starosta Bocheński pan Adam Korta,

Po uroczystym wręczeniu statuetek wszyscy zasiedli do obiadu, a później ruszyli do zabawy przy muzyce. Była wspaniała zabawa z najnowszymi przebojami, wyśmienita kuchnia i suto zastawione stoły. Profesjonalna, życzliwa obsługa , oraz przyjacielska atmosfera. Dla osób biorących udział w balu fakt uczestnictwa w tak pięknym wydarzeniu był niezapomnianym przeżyciem i możliwością nawiązania nowych znajomości.

Stowarzyszenie „Amicus Hominis” i WTZ Proszówki składają w tym miejscu serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim Laureatom Statuetki za wieloletnią współpracę, życzliwość i pomoc, a w sposób szczególny państwu Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczykom, którzy z własnych środków w całości sfinansowali ten bal.

Warto podkreślić, że państwo Edyta i Krzysztof Kołodziejczykowie od wielu lat pomagają bezinteresownie osobom niepełnosprawnym, dzieciom, instytucjom nie dla blasku fleszy, ale z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi owocami swojej pracy, dlatego też w pełni zasługują na słowa uznania i podziękowania.Kiermasz prac uczestników WTZ

2 kwietnia 2023 Proszówki/ Lipnica Murowana

Niedziela Palmowa 2023- w tym roku już tradycyjnie uczestniczyliśmy w dwóch kiermaszach – w Proszówkach oraz w Lipnicy Murowanej. Były one doskonałą możliwością zaprezentowania prac naszych podopiecznych związanych z tematyką wielkanocną, ale i nie tylko. Wystawione rękodzieło cieszyło się ogromną popularnością, z czego jesteśmy bardzo dumni. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą działalność poprzez zakup prac wykonanych przez podopiecznych WTZ ☺️

* Środki uzyskane ze sprzedaży prac przeznaczone będą na rehabilitację społeczną i zawodową podopiecznych WTZ.


Dzień Kobiet/ Dzień Mężczyzny

8 marca 2023r. Proszówki

Taki wyjątkowy dzień jest raz do roku i trzeba go zacnie świętować. Nie mogło zabraknąć życzeń życzeń płynących z głębi serca, symbolicznych kwiatów i słodkości.


Wizyta duszpasterska w WTZ

30 styczeń 2023

W dniu dzisiejszym tradycyjnie odbyła się kolęda w naszym Warsztacie.

Serdeczne Bóg Zapłać Ks. Stanisławowi za modlitwę i błogosławieństwo na kolejny rok pracy.


31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

27 styczeń 2022- WTZ Proszówki

W piątek tuż przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gościliśmy wolontariusza Rafała Ogińskiego z puszką orkiestry. Tradycyjnie każdy z obecnych wsparł WOŚP. Serdecznie dziękujemy na możliwość dorzucenia swojej cegiełki do szczytnego celu. 


Spotkanie 13.01.2023r.

WTZ Proszówki

W dniu 13 stycznia odbyło się spotkanie z Prezesem Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie p. Danielem Kuć oraz członkiem Zarządu Fundacji p. Henrykiem Zdebskim.

Podczas wizyty Kierownik WTZ wraz z Zarządem Stowarzyszenia AMICUS HOMINIS przedstawili przybyłym gościom zasady działalności i rewalidacji uczestników w warunkach Warsztatu Terapii Zajęciowej. W spotkaniu wzięli również udział: ks. proboszcz Stanisław Kania, Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak, przedstawiciel PCPR Bochnia Lidia Piekarz, właściciele firmy Astat Kinga i Piotr Waśniowscy oraz przedstawiciel Rady Rodziców Marek Pilch.

Dzięki środkom uzyskanym z Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów udało się dwukrotnie zorganizować wyjazd podopiecznych WTZ na leczenie sanatoryjne. Możliwość udziału w rehabilitacji miała znaczący wpływ na poprawę zwłaszcza zdrowia psychicznego po trudnym okresie pandemii.

Serdecznie dziękujemy w imieniu opiekunów osób niepełnosprawnych i podopiecznych WTZ za dotychczasowe wsparcie.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top