2023

„XXV Aukcja Prac Podopiecznych WTZ”

KWOTA UZYSKANA PODCZAS TEGOROCZNEJ AUKCJI PRAC

SIĘGA BLISKO

133 tys. zł.

W dniu 7 czerwca  w samo południe w Auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego przy ul. Konfederatów Barskich 29 w Bochni odbyła się XXIII Aukcja Prac Podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek. Zainteresowanie aukcją przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Obecność przedstawicieli samorządu, powiatowego i miasta Bochni oraz wielu lokalnych przedsiębiorców stworzyło niesamowitą atmosferę rywalizacji o pięknie wykonane prace, a niektóre z nich dodatkowo opatrzone dedykacjami i życzeniami m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Jerzego Buzka, Aleksandra Kwaśniewskiego, Rafała Trzaskowskiego.

Kierownik WTZ mgr Edward Firek przywitał przybyłych gości, a następnie aukcje rozpoczęła pani Ewa Rachfalik.  W dalszym prowadzeniu aukcji panią Ewę Rachfalik wspomógł Poseł na Sejm RP pan Stanisław Bukowiec.

Już pierwsza licytowana praca „Dawny widok na Bazylikę i dzwonnicę” (pastel) zlicytowana przez przedstawiciela firmy Segafredo Zanetti panią Karolinę Machaj, spotkała się z dużym zainteresowaniem i z kwoty 100zł wylicytowano ją na 1300zł, co stanowiło dobrą zapowiedz dalszym emocji przy kolejnych licytowanych pracach. Tak też się stało, że kwoty licytowanych prac systematycznie rosły w górę aż do rekordowej sumy 13000zł zaoferowanej za „Bochnia- Rynek”(pastel)z dedykacją Rafała Trzaskowskiegoprzez firmę Werner Kenkel pana Macieja Słomę. Równie aktywnie brał udział w aukcji właściciel firmy „Arkadia” pan Marcin Radzięta, który wylicytował pracę „Bochnia Rynek” (tusz) z dedykacją Donalda Tuska na kwotę 12000zł. Równie aktywnie w licytacji wzięli udział rodzice uczestników WTZ. I tak pani Krystyna Klęsk wylicytowała pracę z dedykacją Donalda Tuska pt. „Gdańska Żuraw” (akwarela) w wysokości 9000zł.

Najbardziej uczestnicy licytacji interesowali się pracami wykonanymi w technikach: pastela sucha, akwareli, tuszu, akrylu i haftu krzyżykowego. Głównymi wykonawcami najlepiej licytowanych prac byli przede wszystkim Agnieszka Przybyło i Artur Stec. Trzeba zaznaczyć, że wkład pracy pozostałych uczestników został również doceniony przez nabywców, co wpływa korzystnie na motywację oraz zaangażowanie w pracy wszystkich wykonawców.

Sama aukcja bardzo dowartościowała zarówno uczestników, ich opiekunów oraz pracowników WTZ i pokazała, że nawet w tym trudnym czasie można zorganizować i przeprowadzić takie przedsięwzięcie.

Najaktywniejsi akcjonariusze:

– firma Wernel Kenkel reprezentowana przez dyr. Macieja Słomę 15000zł („Bochnia- Rynek” (pastel) z dedykacją Rafała Trzaskowskiego za kwotę 13000zł, „Kraków widok na Wawel”- pastel z dedykacją Róży Thun za kwotę 2000zł)

– Marcin Radzięta- sala weselna „Arkadia” 13500zł („Bochnia Rynek” tusz z dedykacją i życzeniami od Donalda Tuska za kwotę 12000zł, „Pałac Saski widok z okresu międzywojennego” tusz z podpisem Jarosława Kaczyńskiego za kwotę 1500zł )

– pan Marcin Lemiowski firma Gomar-Stal 13300zł („Bochnia- Dawna ul. Biała” haft + konstytucja RP z dedykacją i życzeniami od Aleksandra Kwaśniewskiego za kwotę 7600zł, „Bochnia Szyb Sutoris” pastel z życzeniami Aleksandra Kwaśniewskiego za kwotę 5000zł, „Orzeł” obraz malowany za 700zł)

– państwo Kinga i Piotr Waśniowscy (firma Astat i Artcor) 11900zł („Warszawa Zamek Królewski” akwarela + konstytucja RP z dedykacją i życzeniami od Aleksandra Kwaśniewskiego  za kwotę 8000zł, „Warszawa Widok na Zamek Królewski” pastel z podpisem Jarosława Kaczyńskiego za kwotę 1500zł, „Zamek w Nowym Wiśniczu widok z lotu ptaka” pastel z podpisem Jarosława Kaczyńskiego za kwotę 2400zł)

– pani Krystyna Klęsk 9500zł („Gdańsk Żuraw” akwarela z życzeniami od Donalda Tuska za kwotę 9000zł, „Kwiaty” haft z dedykacją od poseł Urszuli Rusieckiej za kwotę 500zł)

– pani Anna Kozik firma Katmandu Meble 6000zł („ Warszawa Kolumna Zygmunta” akwarela z dedykacją i życzeniami od Rafała Trzaskowskiego za kwotę 4000zł, „Bruksela Parlament” pastel z dedykacją od Jerzego Buzka za kwotę 2000zł)

– pan Adam Korta Starostwo Powiatowe 5700zł („Strasburg” pastel z dedykacją Jerzego Buzka za kwotę 3200zł, „Budynek Starostwa Powiatowego w Bochni” pastel za kwotę 2500zł)

– pan Mariusz Skowronek prezes Ekombud 5100zł („Bochnia ul. Solna Szyb Sutoris” akwarela z dedykacją Róży Thun za kwotę 4000zł, „Bochnia widok na Bazylikę i Dzwonnicę” pastel za kwotę 1100zł)

– pan Dawid Michalik (firma Equity Advisors sp. z o.o. sp. k z Krakowa) 5000zł („Warszawa Łazienki” tusz z życzeniami od Rafała Trzaskowskiego za kwotę 5000zł)

– firma Contimax reprezentowana przez pana Krzysztofa Zgraję 4600zł (m.in. wylicytowano Zamek w Nowym Wiśniczu nocą” pastel z dedykacją od Bogdana Klicha za kwotę 2300zł, „Dawna ul. Biała” akryl na płótnie za kwotę 1300zł, „Jesień” haft z życzeniami od Jerzego Buzka za kwotę 1000zł)

– pan Krzysztof Kołodziejczyk kompleks restauracyjny Panorama 4550zł  (m.in. „Zamek w Nowym Wiśniczu dawny widok” pastel za kwotę 3500zł „Fragment ul. Matejki” pastel za kwotę 1000zł,)

– firma Stalprodukt SA reprezentowana przez panią Katarzynę Górską 4500zł ( „Dawny widok na Zamek i Klasztor w Nowym Wiśniczu” pastel za kwotę 4500zł)

– firma Segafredo Zanetti 3500zł („Dawny widok na Bazylikę i Dzwonnicę” pastel za kwotę 1300zł, „Bazylika i dzwonnica” pastel za kwotę  500zł, „Domek widok” haft za kwotę 600zł, „ Bazylika w Bochni” pastel za kwotę 1100zł)

– pan Piotr Janeczek 3500zł („Bochnia rynek nocą” pastel za kwotę 3500zł)

– pan Ryszard Birkowski firma R- Bud 3200zł („Zamek w Nowym Wiśniczu” pastel za kwotę 2700zł, „Bochnia rynek” haft za kwotę 500zł)

– Galeria Rondo 3000zł ( „Bochnia muzeum” pastel za kwotę 1300zł, „ Szyb Campi nocą” pastel za kwotę 1700zł)

–  Burmistrz Miasta Bochnia pan Stefan Kolawiński oraz Skarbnik Miasta Bochnia pani Ewa Dudek 4000zł („Bochnia widok na Bazylikę i Dzwonnicę” pastel za kwotę 2300zł, „Dawna ulica Biała” akryl na płótnie za 1700zł)

– firma Prelitech 1800zł („Kwiaty” haft z dedykacją Bogdana Klicha za kwotę 500zł, „Kwiaty polne bukiet” haft za kwotę 700zł, „Róża” haft z życzeniami od Róży Thun za kwotę 600zł)

– pani Cecylia Jończyk wraz z córką Anna Ciszek 1800zł ( obrazy malowane za kwotę 1800zł)

– pan Krzysztof Tyka 1500zł („Dawna ul. Biała wiosna”- pastel za kwotę 1500zł)

– państwo Helena i Józef Mikulscy 1500zł (prace z metaloplastyki 1200zł, ceramika 300zł)

– państwo Ewelina i Daniel Bułatowicz 1500zł (obrazu haftowane za kwotę 1500zł).

Ponadto bezpośrednio na konto darowizn firmy: Air-Tech-Bud Jana Majki oraz Rystal Ryszarda Maćkowskiego przekazały kwoty po 3000zł.

Nie sposób wszystkich dokładnie wymienić, którzy dorzucali kolejne kwoty do tegorocznej aukcji, gdyż byłoby to bardzo obszerne sprawozdanie, ale tym bardziej chcemy im wszystkich serdecznie podziękować za każdą nawet symboliczna sumę jaką wsparli tę charytatywną aukcje na rzecz uczestników WTZ w Proszówkach.

Na koniec licytacji Starosta bocheński pan Adam Korta złożył podziękowania za dar serca wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, iż ta grupa osób będzie mogła poprawić swoje zdrowi fizyczne i psychiczne w godnych warunkach i wyjechać na wypoczynek.

Burmistrz Miasta Bochnia pan Stefan Kolawiński również podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia aukcji.

Ogółem z licytacji prac i wolnej sprzedaży udało się zebrać kwotę około 133 tys. zł, ale są to dane wstępne, szacunkowe. Nadal też można nabyć też prace wykonane też przez uczestników w ramach tzw. wolnej sprzedaży w siedzibie WTZ w Proszówkach.

Serdeczne podziękowania składamy pani dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni pani Edycie Mierzwińskiej za udostepnienie auli pod aukcję wraz z zapleczem.

Uczestnicy, opiekunowie i pracownicy WTZ składają serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy nas wsparli i docenili naszą pracę.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top