2024

XXVI Aukcja Prac Podopiecznych WTZ

W dniu 5 czerwca  w samo południe w Auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego przy ul. Konfederatów Barskich 29 w Bochni odbyła się XXVI Aukcja Prac Podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek. Zainteresowanie aukcją przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Obecność przedstawicieli samorządu, powiatowego i miasta Bochni oraz wielu lokalnych przedsiębiorców stworzyło niesamowitą atmosferę rywalizacji o pięknie wykonane prace, a niektóre z nich dodatkowo opatrzone dedykacjami i życzeniami m.in. premierów Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Władysława Kosiniaka- Kamysza, prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, marszałka Sejmu Szymona Hołowni, marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy- Błońskiej i innych.

Kierownik WTZ Edward Firek przywitał przybyłych gości i przedstawił krótko informację jak wykorzystano środki uzyskane w poprzednim roku.  Aukcję poprowadzili pani Ewa Rachfalik i pan Stanisław Bukowiec.

Już pierwsza licytowana praca „Bazylika i Dzwonnica w Bochni” (pastel) zlicytowana przez właścicieli firmy Katmandu Meble państwa Annę i Pawła Kozików, spotkała się z dużym zainteresowaniem i z kwoty 100zł wylicytowano ją na 1600zł, co stanowiło dobrą zapowiedz dalszych emocji przy kolejnych licytowanych pracach. Tak też się stało, że kwoty licytowanych prac systematycznie rosły w górę aż do rekordowej sumy 8600zł zaoferowanej za „Zamek w Nowym Wiśniczu”(pastel)wraz z książką pt. ”Prezydent” i konstytucją RP z dedykacją Aleksandra Kwaśniewskiegoprzez pana Marcina Lemiowskiego (firmę Gomar-Stal sp. z o.o.). Równie aktywnie brał udział w aukcji pan Dawid Michalik (firma Equity Advisors sp.z o.o sp.k) , który wylicytował pracę „Katedra Wawel” (tusz i akwarela) z dedykacją Szymona Hołowni na kwotę 8500zł. Równie aktywnie w licytacji wzięli udział pan Mariusz Skowronek (firma Ekombud) wylicytował pracę z dedykacją Władysława Kosiniaka- Kamysza pt. „Domek przy ul. Matejki” (pastel) w wysokości 7000zł oraz pan Kazimierz Bukowiec licytował w imieniu pana Macieja Słomy (firma Werner Kenkel) i nabył pracę pt: „ Wawel Kaplica Zygmuntowska” (pastel) z dedykacją Donalda Tuska za kwotę 6000zł.

Licytujący najbardziej interesowali się pracami wykonanymi w technikach: pastela sucha, akwareli, tuszu, akrylu i haftu krzyżykowego. Głównymi wykonawcami najlepiej licytowanych prac byli przede wszystkim Agnieszka Przybyło, Katarzyna Ciszek, Sebastian Łach i Artur Stec. Trzeba zaznaczyć, że wkład pracy pozostałych uczestników został również doceniony przez nabywców, co wpływa korzystnie na motywację oraz zaangażowanie w pracy wszystkich wykonawców.

Są osoby o otwartym sercu, które nie jednorazowo ale systematycznie starają się wspierać placówkę przeznaczając na zakup prac podczas aukcji wymierne kwoty dzięki którym można zorganizować min. turnus rehabilitacyjny, doposażyć pracownie, zakupić sprzęt rehabilitacyjny itp.

Najaktywniejsi aukcjonariusze:

– Magdalena i Marcin Radzięta- sala weselna „Arkadia” 16000zł („Wawel Kaplica Zygmuntowska”- pastel wraz z książką pt: ”Prezydent” i Konstytucją RP z dedykacją Aleksandra Kwaśniewskiego za kwotę 4500zł, „Kościół św. Leonarda”- akwarela z dedykacją Małgorzaty Kidawy- Błońskiej za kwotę 8000zł, „ Plac Zamkowy w Warszawie”- tusz i akwarela z dedykacją Władysława Kosiniaka- Kamysza za kwotę 2500zł, „Wawel Kaplica Zygmuntowska”- tusz i akwarela z podpisem Jarosława Kaczyńskiego za 1000zł)

– firma Werner Kenkel reprezentowana przez kierownika działu rozwoju Kazimierza Bukowca 14000zł („Wawel Kaplica Zygmuntowska”- pastel wraz z książką pt: ”Prezydent” i Konstytucją RP z dedykacją Aleksandra Kwaśniewskiego za kwotę 6000zł, „Gdańsk Żuraw”- haft z dedykacją Donalda Tuska za kwotę 3500zł, „Szyb Campi nocą”- pastel za kwotę 4500zł)

– Piotr Waśniowski (firma Astat) 13500zł („Bochnia Rynek” akryl za kwotę 4000zł, „Bazylika w Bochni” pastel za kwotę 1000zł, „Domy Dawna ul. Biała w kolorze” pastel za kwotę 4000zł, „Kaplica na Murowiance” pastel z dedykacją Władysława Kosiniaka- Kamysza za kwotę 4000zł., „Bochnia Rynek” haft z podpisem Urszuli Rusieckiej za kwotę 500zł)

– pan Marcin Lemiowski (firma Gomar-Stal sp. z o.o.) 12803zł („Zamek w Nowym Wiśniczu” haft + konstytucja RP i książką pt.: „Prezydent” z dedykacją i życzeniami od Aleksandra Kwaśniewskiego za kwotę 8600zł, „Fragment Rynku w Bochni z pomnikiem Kazimierza Wielkiego” tusz i akwarela za kwotę 4000zł, ceramika za 203zł)

– pan Dawid Michalik (firma Equity Advisors sp. z o.o. sp. k z Krakowa) 12000zł („Katedra Wawel” tusz i akwarela z podpisem od Szymona Hołowni za kwotę 8500zł, „Warszawa Starówka” haft + konstytucja RP i książką pt.: „Prezydent” z dedykacją i życzeniami od Aleksandra Kwaśniewskiego za kwotę 3500zł)

– pan Adam Korta Starostwo Powiatowe 11500zł („Gdańsk” pastel z dedykacją Donalda Tuska za kwotę 4000zł, „Zamek w Nowym Wiśniczu” akwarela wraz z dedykacją Małgorzaty Kidawy- Błońskiej za kwotę 2500zł, „Warszawa Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta” haft +konstytucja RP i książką pt.: „Prezydent” z dedykacją i życzeniami od Aleksandra Kwaśniewskiego za kwotę 3000zł, „ Zamek w Nowym Wiśnicz wg Fabiańskiego” pastel za kwotę 2000zł)

– państwo Anna i Paweł Kozik firma Katmandu Meble 7100zł („ Bazylika Mariacka w Krakowie” haft z dedykacją od Szymona Hołowni za kwotę 5500zł, „Bazylika i Dzwonnica w Bochni” pastel za kwotę 1600zł)

– pan Mariusz Skowronek prezes Ekombud 7000zł („Dom przy ul. Matejki” pastel z dedykacją Władysława Kosiniaka- Kamysza)

– pan Krzysztof Kołodziejczyk kompleks restauracyjny Panorama 6500zł  (m.in. „Zamek w Nowym Wiśniczu” pastel z podpisem Szymona Hołowni za kwotę 5000zł, „Zamek w Nowym Wiśniczu” haft z podpisem Urszuli Ruseckiej za kwotę 500zł, „Zimową porą” haft za kwotę 1000zł)

– firma Contimax reprezentowana przez pana Krzysztofa Zgraję 5000zł („Dawny widok szybu Sutoris” pastel za kwotę 4000zł, „Most na Rabie wg F.Mollo” akwarela za kwotę 1000zł)

– pan Ryszard Birkowski firma R- Bud 5600zł („Domy dawna ul. Biała w kolorze” pastel za kwotę 4000zł, „Kraków Sukiennice” haft za kwotę 1600zł)

– pani Krystyna Klęsk 4500zł („Zamek w Nowym Wiśniczu” pastel z dedykacją Jarosława Kaczyńskiego za kwotę 1200zł, „Zamek w Nowym Wiśniczu” haft z dedykacją od Małgorzaty Kidawy- Błońskiej za kwotę 3100zł, „Kościół św. Pawła w Bochni” pastel za kwotę 200zł)

– firma Segafredo Zanetti reprezentowana przez panią Karolinę Machaj 4000zł („Warszawa” akryl)

– państwo Anna i Grzegorz Radzięta firma Profilbud 4130zł („ Warszawa Plac Zamkowy”- haft z dedykacją Władysława Kosiniaka- Kamysza, „Św. Rita” haft za kwotę 100zł, obraz „Kościół św. Leonarda” za kwotę 30zł)

–  pani Cecylia Jończyk wraz z córką Anna Ciszek 4000zł („Fragment Bochni” pastel, obrazy haftowane)

– pan Piotr Janeczek 3500zł („Dawna Bochnia” pastel za kwotę 2500zł, „Kapliczka na Murowiance” za kwotę 1000zł)

– pan Tomasz Gądek Galeria Rondo 3000zł ( „Zaułek w Bochni wg W. Kasprzyka” pastel za kwotę 2500zł, „ Chata góralska” haft za kwotę 500zł)

– firma Prelitech sp. z o.o. reprezentowana przez pana Sebastiana Piwowarczyka 2000zł („Domy nad rzeką z mostkiem” akryl, „Jelonki” haft)

–  Burmistrz Miasta Bochnia pani Magdalena Łacna 1700zł („Dawna ulica Biała w szarości”  akwarela 1500zł, ceramika 200zł)

– pani Barbara Nowak 1600zł („Dawna ul. Biała wg Gulika” haft z dedykacją Jarosława Kaczyńskiego za kwotę 1000zł, „Szczecin” haft za kwotę 50zł, obraz „Afryka” 400zł, ceramika 150zł)

– państwo Helena i Józef Mikulscy 1500zł (prace z metaloplastyki)

– pan Krzysztof Tyka 1300zł („Zakole Raby wg M. Samlickiego”- akwarela za kwotę 1300zł)

Ponadto bezpośrednio na konto darowizn wpłynęło od firm: Rystal sp. z o.o. Ryszarda Maćkowskiego oraz  Air-Tech-Bud sp. z o.o. Jana Majki przekazały kwoty po 3000zł.

Nie sposób wszystkich dokładnie wymienić, którzy dorzucali kolejne kwoty do tegorocznej aukcji, gdyż byłoby to bardzo obszerne sprawozdanie, ale tym bardziej chcemy im wszystkich serdecznie podziękować za każdą nawet symboliczna sumę jaką wsparli tę charytatywną aukcje na rzecz uczestników WTZ w Proszówkach.

Po raz pierwszy Starosta Bocheński pan Adam Korta poprowadził licytację pracy przekazanej przez WTZ na wsparcie pani Kingi Magdoń-Papciak i jej syna Gabriela, którzy rok temu ulegli poważnemu wypadkowi samochodowemu. Pracę została zakupiona przez państwo Magdalenę i Marcina Radziętów za kwotę 6500zł.

Ogółem z licytacji prac i wolnej sprzedaży udało się zebrać kwotę około 145 tys. zł, ale są to dane wstępne, szacunkowe. Nadal też można nabyć też prace wykonane przez uczestników w ramach tzw. wolnej sprzedaży w siedzibie WTZ w Proszówkach.

Serdeczne podziękowania składamy pani dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni pani Edycie Mierzwińskiej za udostępnienie auli pod aukcję wraz z zapleczem, prowadzącym aukcję oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek formie uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Uczestnicy, opiekunowie i pracownicy WTZ składają serdeczne podziękowania za okazane serce i wsparcie.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top