Rok 2024

WTZ Proszówki 11.06.2024r.

W dniu 11 czerwiec 2024 w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Proszówkach odbyło się przekazanie obrazów i wylicytowanej kwoty 6500zł  za obraz „Dzwonnica w Bochni” przez państwo Magdalenę i Marcina Radziętów dla małego Gabrysia na ręce jego mamy pani Kingi Magdoń- Papciak.

W spotkaniu brali udział pani Magdalena Radzięta, dyr. SOSW  pani Kinga Pałka, pani Kinga Magdoń- Papciak oraz Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Specjalnej Troski AMICUS HOMINIS.

SOSW prowadzi rehabilitację Gabrysia w ramach ogólnopolskiej akcji program „Za życiem”, ale potrzeby w zakresie tej rehabilitacji są dużo większe.

Było to bardzo wzruszające spotkanie na którym padło wiele ciepłych słów pod adresem darczyńców, którzy zdecydowali się przekazać środki na leczenie i rehabilitację Gabrysia. Było też wiele podziękowań i nadziei na przyszłość bo okazane dobro powraca do nas zawsze wielokrotnie. Stad też słowa podziękowań dla wszystkich, którzy podczas aukcji okazali potrzebującym pomoc i podzielili się owocami swojej pracy.


XXVI Letnia Zintegrowana Spartakiada
Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

6.06.2024r. Stróże

W dniu 6 czerwca grupa naszych podpieczonych wzięła udział w Spartakiadzie w Stróżach. Organizatorami była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Caritas Archidiecezji Krakowskiej wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Stróżach.

Jak co roku Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zapewnili nie tylko możliwości sprawdzenia swoich umiejętności sportowych ale również doskonałą zabawę.

Nasze osiągnięcia w konkurencjach sportowych:

  • indywidualne: przeciąganie piłki w oponie I miejsce dla Krystiana Janika oraz II miejsce dla Marcina Potockiego, skok w dal III miejsce dla Klaudii Dobrzańskiej
  • drużynowe: I miejsce w konkurencji rzut piłką do kosza, II miejsce w konkurencji spacer kelnera, III miejsce w konkursie rzutów karnych.

Nie przerwanie od wielu lat niepokonani w przeciąganiu liny- I miejsce 🙂

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą zabawę.


Aukcja prac uczestników WTZ

5.06.2024r.

Relacja z tegorocznej aukcji w zakładce AUKCJE


I Turniej tenisa stołowego dla Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

9.05.2024r. Katowice

Trójka naszych podopiecznych- Justyna P., Krystian J. i Marcin W. pod opieką pana Marcina, wzięła udziału w „I Turnieju tenisa stołowego dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej” organizowanym przez Fundację Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Św. Stanisława Kostki, w Katowicach przy ul. Szopienickiej 58a.

Zawody były bardzo emocjonujące i pełne zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Każdy zawodnik mógł zaprezentować swoje umiejętności, a tym samym powalczyć o podium.

Naszym zawodnikom udało się wywalczyć:

  • w klasyfikacji indywidualnej- Justyna Polak- II miejsce
  • klasyfikacji drużynowej- III miejsce

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas 🙂


Majowe grillowanie

8.05.2024 Łyszkowice

W dniu wczorajszym na zaproszenie Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Domu Pomocy Społecznej z Łyszkowic mogliśmy wziąć udział w wspólnym grillowaniu. Pogoda sprzyjała dobrej zabawie, tańcom i konkursom przygotowanym przez Organizatorów. Bawiliśmy się wspaniale w tak doborowym towarzystwie.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i doskonałą zabawę.


BAL DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

24.04.2024r. STARY WIŚNICZ

Ponad 250 osób bawiło się na balu osób niepełnosprawnych w wiśnickiej Panoramie

W środę 24 kwietnia w Restauracji Panorama w Starym Wiśniczu zorganizowano bal dla osób z niepełnosprawnościami z różnych ośrodków województw małopolskiego i śląskiego : Stróż,  Siołkowej k/ Gorlic, Zawady Uszewskiej, Łyszkowic, Muchówki, Łapanowa, Katowic, Proszówek, Domu Dziecka i SOSW z Bochni. Łącznie bawiło się ponad 250 osób z niepełnosprawnościami.

Współorganizację spotkania różnych środowisk osób niepełnosprawnych koordynowali: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Proszówek.

Przybyłych gości powitał gospodarz restauracji „Panorama” Krzysztof Kołodziejczyk. Następnie kierownik WTZ z Proszówek Edward Firek przedstawił laureatów Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” przyznawanej za pracę społeczną i charytatywną  na rzecz osób niepełnosprawnych.

Uroczyste spotkanie uświetnił występ Krzysztofa Koniarka  – artysty znanego z programów TV TVS, Disco Polo Music, TVR, Polo TV, TVC.

W tym roku Kapituła Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” postanowiła uhonorować i wyróżnić statuetką dwie osoby:Marcina Lemiowskiego– Prezesa firmy Gomar-Stal  Sp. z.o.o i Dawida Michalika prowadzącego firmę Equity Advirsors.

Statuetki i wyróżnienia wręczał starosta bocheński Adam Korta oraz prezes Stowarzyszenia „Amicus Hominis” Adam Wyszkowski.

Wśród zaproszonych gości na balu obecni byli Starosta bocheński Adam Korta, Wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak, Dyr. PCPR w Bochni Lidia Piekarz, laureaci wyróżnienia Statuetką Stowarzyszenia z lat ubiegłych Henryk Zdębski – Prezes Spółki Hera i Członek Rady Nadzorczej Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów, Piotr Waśniowski – firma ASTAT, Marcina Radzięta–  firma „Sale Weselne Arkadia”.

Organizatorzy podkreślają, że wszyscy Laureaci statuetek przyznawanych przez Kapitułę od roku 2019 cały czas wspierają materialnie osoby z niepełnosprawnościami –  w tym podopiecznych WTZ w Proszówkach.

Po uroczystym wręczeniu statuetek wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu, a później ruszyli do zabawy przy muzyce.

W imieniu placówek biorących udział w balu organizatorzy spotkania składają podziękowania wszystkim  osobom , które były zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie balu, a w sposób szczególny państwu Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczykom, którzy z własnych środków w całości sfinansowali ten bal. – Warto podkreślić, że państwo Edyta i Krzysztof Kołodziejczykowie od wielu lat pomagają bezinteresownie osobom niepełnosprawnym, dzieciom, instytucjom nie dla blasku fleszy, ale z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi owocami swojej pracy, dlatego też w pełni zasługują na słowa uznania i podziękowania – podkreślają organizatorzy


WIZYTA W ZAKŁADZIE PRODUKCJI OPAKOWAŃ TEKTUROWYCH WERNER KENKEL 17.04.2024r.

Dnia 17 kwietnia udaliśmy się na zaproszenie firmy Werner Kenkel wraz z opiekunami do zakładu produkcyjnego, gdzie zapoznaliśmy się z technologią wytwarzania opakowań jednostkowych i zbiorczych.

Mogliśmy zapoznać się z procesem przygotowania i pełną gamą produkcji wyrobów wytwarzanych z tektury i nie tylko.

Pan Kazimierz Bukowiec przedstawił historię powstania firmy oraz oprowadził nas po linii produkcyjnej jak również po dziale innowacyjności.

Dziękujemy za miłe przyjęcie.


Wielkanoc 2024


Kiermasz prac uczestników WTZ

24.03.2024 Proszówki/ Lipnica Murowana

Tak jak i w latach poprzednich, tak i w tym roku mieliśmy możliwość wystawienia prac naszych podopiecznych na dwóch kiermaszach – w Proszówkach oraz w Lipnicy Murowanej. Były one doskonałą możliwością zaprezentowania prac związanych z tematyką wielkanocną, ale i nie tylko.

Wystawione rękodzieło cieszyło się ogromną popularnością, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą działalność poprzez zakup prac wykonanych przez podopiecznych WTZ ☺️

* Środki uzyskane ze sprzedaży prac przeznaczone będą na rehabilitację społeczną i zawodową podopiecznych WTZ.


Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny

8.03.2024r. WTZ Proszówki

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny tradycyjnie obchodziliśmy w naszym Warsztacie 🙂 Nie zabrakło miłych słów i życzeń płynących z głębi serca.

Wszystkim Kobietom i Mężczyzną z okazji ich świąt pragniemy złożyć serdeczne życzenia: na co dzień wielu powodów do radości, i samych słonecznych dni.


Termy Chochołowskie 7.03.2024r.

W dniu 7 marca grupa naszych podopiecznych wraz z opiekunami wzięła udział w wyjeździe do Term Chochołowskich. Po raz pierwszy nasi uczestnicy mogli w okresie zimowym skorzystać z atrakcji wód termalnych i możemy stwierdzić, iż to był „strzał w 10”. Atrakcje zachwalanych wód termalnych mogliśmy wypróbować osobiście i możemy polecić wszystkim tym, którzy się wahają.


Zabawa Karnawałowa

8.02.2024r. Zawada Uszewska

W dniu 8 lutego br. mieliśmy przyjemność wziąć udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez WTZ Zawada Uszewska. Nie zabrakło „tańców, hulanek, swawoli” 😉

Bawiliśmy się jak zawsze wyśmienicie. Dziękujemy za super imprezę.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

26.01.2024r. Proszówki

W piątek mieliśmy kolejny raz okazję dołożyć swoją małą cegiełkę jako wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki hojności naszej warsztatowej społeczności udało się uzbierać kwotę 855,50zł.

Dziękujemy przybyłym do nas Wolontariuszom państwu Izabeli i Ryszardowi Kukli za możliwość uczestnictwa wsparciu tegorocznej akcji WOŚP.


Wizyta duszpasterska w WTZ

26 styczeń 2024

W dniu dzisiejszym odbyła wizyta duszpasterska w naszym Warsztacie, na którą przybył Proboszcz parafii w Proszówkach.

Serdeczne Bóg Zapłać Ks. Stanisławowi za modlitwę i błogosławieństwo na kolejny rok pracy.


Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top