Międzynarodowy Bieg sztafetowy

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jednej z nadłuższych i najciężczych wypraw naszych podopiecznych. Tym razem dotarliśmy bowiem aż 700 km za koło podbiegunowe do Nord Kapp!!!

Międzynarodowa Sztafeta odbywała się w dnich 3-19czerwca 2006. Trasa sztafety, której większą część nasi podopieczni pokonali biegnąc, przebiegała przez sześć państw europejskich /Polska-Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia(Koło Podbiegunowe)-Norwegia (Przylądek Północny)-Szwecja(Falun).Z 3,5 tysiąca km uczestnicy sztafety ponad 1000 km biegli a pozostałą część trasy pokonali samochodami.
W biegu wzięło udział 5 uczestników naszego warsztatu: Artur Stec, Marcin Potocki, Marcin Wójcik, Marcin Domański i Krzysztof Filipek a opiekę zapewnili: instruktor terapii Małgorzata Prokopowicz oraz kierownik WTZ Edward Firek.
W międzynarodowej sztafecie ogółem uczestniczyło 120 osób z Austrii, Czech, Niemiec, Polski, Węgier, Słowacji i Ukrainy

Celem biegu przez setki miejscowości Europy była zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych w oczach społeczeństw poszczególnych krajów. Niepełnosprawnym sztafeta dała szansę podniesienia kondycji i nawiązania nowych znajomości.

Nasi uczestnicy wspominają udział w biegu jako największą przygodę swojego życia. Przeżyli wiele spotkań i przygód. Zawiązali znajomości i przyjaźnie z innymi uczestnikami tego oryginalnego przedsięwzięcia. Nigdy nie zapomną zaskoczenia, że na północy Europy może być tak ciepło ani tego, że latem Słońce tam nie zachodzi i świeci zarówno w dzień jak i w nocy. Dwa ostatnie etapy podopieczni biegli w zimnym deszczu i wietrze, który mógł powalić z nóg. Wszystko jednak skończyło się szczęśliwie, w zdrowiu i ze wspaniałymi wspomnieniami nasi biegacze powrócili do domów.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top