Rok 2020

 Życzenia świąteczne

 


Praca zdalna WTZ

Od momentu decyzji Wojewody Małopolskiego o zawieszeniu działalności stacjonarnej WTZ (od marca br), nasza placówka wprowadziła pracę zdalną z uczestnikami. Patrząc z perspektywy czasu, nasi podopieczni dzielnie radzą sobie z niedogodnościami spowodowanymi pandemią. Codzienna praca w warunkach domowych i stały kontakt z instruktorami daje możliwość realizacji zaplanowanych działań oraz rozwoju kreatywności w pracy zdalnej. Zdarzają się momenty słabości, ale przy odpowiedniej motywacji i zaangażowaniu wszystko wraca na dobre tory. Wszyscy tęsknimy do „normalności, aby móc wspólnie spotkać się na zajęciach.
Poniżej krótka fotorelacja z pracy naszych uczestników.
Jesteśmy z Was bardzo dumni ??

Mikołajki

9.12-11.12.2020r.

Pomimo panującej pandemii Św. Mikołaj w tym roku nie zapomniał o nas. Docenił nasze starania i wytrwałość w pracy zdalnej. Z drobną pomocą dotarł do każdego naszego uczestnika.

Radości było co nie miara z otrzymanych prezentów. Warto było być grzecznym i sumiennie pracować cały miniony rok 🙂

Dziękujemy Mikołaju za super prezenty 🙂


INFORMACJA!!!

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjął decyzję o przedłużeniu terminów składania wniosków oraz zapotrzebowań w ramach Modułu III programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Aktualnie wnioski o dofinansowanie w ramach Modułu III mogą być składane przez osoby niepełnosprawne do Realizatorów programu (samorządów powiatowych) do dnia 16 listopada 2020 r. Zapotrzebowania realizatorów programu na środki w ramach modułu III przyjmowane są przez PFRON do dnia 30 listopada 2020 r. W związku z wprowadzeniem powyższych terminów składania wniosków oraz zapotrzebowań w Module III programu okres na jaki może zostać przyznane świadczenie wydłużony został do maksymalnie 5 miesięcy.

W ślad za tymi zmianami zmodyfikowane zostały wzory: formularza wniosku o dofinansowanie ze środków programu – Moduł III, oraz zapotrzebowania na środki PFRON potrzebne na realizację Modułu III programu. Od dnia 3 listopada 2020 roku wnioski oraz zapotrzebowania w ramach Modułu III mogą być składane w Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (systemie SOW) już na nowych formularzach. Aktualne informacje o programie oraz wzory formularzy dostępne są także na stronie internetowej Funduszu.

https://www.pfron.org.pl/fileadmin/Programy_PFRON/Poszkodowani_w_wyniku_zywiolu_w_2017_r/2020/2020-11-02_przedluzenie/wzor_-_WNIOSEK_o_dofinansowanie_.pdf?utm_campaign=pfron&utm_source=df&utm_medium=download

Poniżej przedstawiamy wzór wypełnionego wniosku.


Wyjazd krajoznawczy do Czchowa

18.09.2020r.

Korzystając z uroków ostatnich dni lata, grupa uczestników pracująca stacjonarnie na WTZ, wybrała się na wycieczkę do Czchowa.
Był to pierwszy nasz wyjazd od bardzo dawna, tym bardziej radości było co nie miara ?

Informacja

14.04.2020

W związku z panującą epidemią COVID-19 Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych opublikował na swojej stronie tarczę antykryzysową dla osób niepełnosprawnych. Rada Ministrów przedstawiła 25.03. projekt specustawy, która ma na celu złagodzenie skutków koronowirusa. Dokument ten zawiera szereg rozwiązań, które wspomogą osoby niepełnosprawne, ich opiekunów i pracodawców.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie PFRON https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/tarcza-antykryzysowa-dla-osob-niepelnosprawnych/

oraz

na stronie Starostwa Powiatowego w Bochni https://www.powiat.bochnia.pl/aktualnosci/pomoc-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami-w-dobie-koronawirusa.html

Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z powyższymi odnośnikami i skorzystanie z możliwości wsparcia.


23.03.2020

UWAGA!!!

W związku z rozprzestrzeniającym się korona wirusem nasz palcówka podjęła decyzję o rozpoczęciu zdalnej pracy od dnia 23.03.2020r. Każdy uczestnik zostanie zaopatrzony w tzw. „paczkę dla uczestnika”. Bedzie ona zawierała materiały terapeutyczne opracowane i przygotowane przez poszczególnych instruktorów WTZ. Wyżej wspomniana paczka zostanie bezpiecznie przekazana przez Kierowcę WTZ we wcześniej wskazanym dniu.

Dodatkowo uruchamiamy grupę wsparcia na Facebooku, gdzie codziennie możemy dzielić się swoimi pracami i przemyśleniami.  Każdy terapeuta zdalnie pracujący będzie na bieżąco oceniał postępy podopiecznych, monitorował prace przez kontrakt telefoniczny czy też za pośrednictwem portali społecznościowych.

Na ten czas niepewności życzymy wszystkim uczestnikom, rodzicom, opiekunom prawnym oraz kierownictwu i pracownikom WTZ dużo zdrowia i wytrwałości. 🙂


Dzień Kobiet

Dzień Mężczyzny

6.03.2020 WTZ Proszówki

Wychodząc naprzeciw zbliżającym się świętom, w naszej placówce zorganizowaliśmy małe upominki, aby móc wspólnie poświętować. Nie obyło się oczywiście bez życzeń płynących z głębi serca, symbolicznych kwiatów i słodkości.


„Jaś i Małgosia w krainie ekologii”

3.03.2020 WTZ Proszówki

W dniu wczorajszym Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza przyjechał do naszej placówki z przedstawieniem „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”. W tej ekologicznej wersji ,,Jasia i Małgosi” czarownica uczyła dzieci proekologicznych postaw. Na bazie popularnej bajki spektakl zapoznawał widzów z podstawowymi terminami i pojęciami ekologicznymi oraz z zasadami ochrony środowiska i segregacji odpadów.

Dziękujemy Teatrowi Lalek „Tomcio” za bardzo pouczające  spotkanie oraz radośnie spędzony czas.


Zapusty

20.02.2020 Zawada Uszewska

W tłusty czwartek na zaproszenie WTZ z Zawady Uszewskiej, grupa z naszej palcówki wzięła udział w zapustach. Jak tradycja stara wskazuje nie obyło się bez pączuciów, faworków i innych smakowitości. Ale samym jedzeniem człowiek nie żyje, tak więc organizatorzy zapewnili  możliwość wspólnej zabawy tanecznej.

Dziękujemy za super zabawę 🙂


20- lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łyszkowicach

19.02.2020

W dniu 19.02.2020r. o godzinie 11.00 w Domu Weselnym „Zielone Wzgórze” rozpoczęły się uroczyste obchody 20-lecia powstania WTZ Łyszkowice. Organizatorzy zaprosili do wspólnego świętowania wszystkich przyjaciół placówki.  Zabawa była wyśmienita, atmosfera udzielała się każdemu z obecnych.

Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak pięknym jubileuszu i życzymy kolejny lat wspaniałej pracy.


Zabawa karnawałowa

18.02.2020r. Kraków- Nowa Huta

Wczoraj dzięki zaproszeniu Stowarzyszenia Gaudium et Spes oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej os. Górali 19, wspólnie bawiliśmy się w Centrum Kultury im. C.K. Norwida. Po przywitaniu przybyłych gości przez pana Tadeusza Skiba (Prezesa Gaudium et Spes) przystąpiliśmy do zabawy przy akompaniamencie zespołu Relax.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę 🙂


65 Zintegrowana Zimowa Spartakiada

Memoriał  Romana  Stramki  i  Zbigniewa  Kmiecia

15.02.2020 Ptaszkowa

Dzięki zaproszeniu Parafialnego Klubu Sportowego JAWORZE , Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siołkowej, mogliśmy kolejny raz wziąć udział w zmaganiach sportowych. W przygotowanych konkurencjach na każdy z zawodników mógł się zmierzyć i sprawdzić swoje możliwości.

Podczas zmagań udało się naszej Martynie zdobyć I miejsce w unihokeju.


Zajęcia z pierwszej pomocy

4 luty 2020

W dniu dzisiejszym podczas wizyty pana Michała Potępa, zaprzyjaźnionego z nami ratownika medycznego, mieliśmy możliwość przypomnienia sobie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz za instruktaż


Wizyta duszpasterska w WTZ

24.01.2020

W dniu dzisiejszym przybył do naszego Warsztatu z wizytą duszpasterską proboszcz parafii MB Pięknej Miłości w Proszówkach- ks. Stanisław Kania. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę, błogosławieństwo oraz dotychczasowe wsparcie naszej placówki.


BAL KARNAWAŁOWY

23.01.2020 Stary Wiśnicz

Statuetki Stowarzyszenia  „Amicus Hominis” wręczono na balu w Starym Wiśniczu

W dniu 23. 01. 2020 r. państwo Edyta i Krzysztof Kołodziejczyk właściciele Kompleksu Hotelowo Restauracyjnego ”Panorama”  w Starym Wiśniczu zaprosili na bal noworoczny osoby niepełnosprawne z terenu Małopolski.  W balu wzięły udział następujące ośrodki z terenu powiatu bocheńskiego i z Małopolski:  WTZ Stróże k/ Gorlic, WTZ Siołkowa, WTZ Łyszkowice k/Proszowic, WTZ Zawada Uszewska, WTZ Łapanów, WTZ Kraków os. Górali 19,  WTZ Proszówki, ŚDS Muchówka, Dom Dziecka i SOSW z Bochni- łącznie ba balu bawiło się 241 osób.

Za organizacje i sprawne przeprowadzenie balu odpowiedzialni byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz  Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu „Amicus Hominis” .

Bal rozpoczął pan Krzysztof Kołodziejczyk, który przywitał wszystkich zebranych gości życząc im dobrej zabawy.

Po uroczystym powitaniu przybyłych gości przystąpiono do  Gali wręczenia statuetek i wyróżnień za pracę społeczną, charytatywną i samorządową na rzecz osób niepełnosprawnych.

Kapituła Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” postanowiła w roku 2020 postanowiła przyznać trzy wyróżnienia statuetką:

pana Piotra Waśniowskiego, pana Ryszarda Maćkowskiego, oraz pośmiertnie dla śp. Bogdana Klęska.  

Sylwetki i zasługi wyróżnionych osób statuetką przedstawili członkowie Kapituły dziękując za wieloletnie okazywanie wsparcia i pomoc osobom niepełnosprawnym.

Kapituła Statuetki „Amicus Hominis” zwróciła się do Starosty Bocheńskiego Adama Korty o wręczenie statuetek wyróżnionym osobom. Oprócz statuetek wyróżnienia na piśmie wręczał Prezes Stowarzyszenia „Amicus Hominis” Adam Wyszkowski.

Wśród zaproszonych gości na balu obecni byli Starosta Bocheński Adam Korta, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska, Dyrektor PCPR w Bochni Elżbieta Paczyńska, Dyrektor SOSW w Bochni Teresa Jaszczyńska, Dyrektor Domu Dziecka w Bochni Elżbieta Rydz- Szczepaniec, Piotr Waśniowski współwłaściciel firma „Astat”, przedstawiciel firmy Rystal Aneta Żelichowska, małżonka zmarłego śp. Bogdana Klęska pani Krystyna Klęsk.

Zabierając głos pani Burmistrz Nowego Wiśnicza podkreśliła, zasługi Pana Krzysztofa Kołodziejczyka w wielu dziedzinach oraz pogratulowała wszystkim laureatom tego wyróżnienia.

Starosta Bocheński przypomniał, że pan Kołodziejczyk będąc Radnym Powiatu jako jedyny radny przekazywał przysługujące mu diety na różne cele charytatywne i ani jednej nie zabrał dla siebie. Padło jeszcze wiele słów uznania oraz  podziękowań. Było to bardzo miłe i wzruszające wydarzenie.

Po zakończeniu Gali rozpoczął się bal karnawałowy dla wszystkich zaproszonych gości, nie zabrakło dobrej muzyki z najnowszymi przebojami, wyśmienitej kuchni i suto zastawionych stołów, profesjonalnej, życzliwej obsługi i świetnej zabawy, oraz poczucia, że uczestniczymy nie tylko  w bardzo fajnej imprezie, ale także w spotkaniu prawdziwych przyjaciół.

Stowarzyszenie „Amicus Hominis” i WTZ Proszówki składają w tym miejscu serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim Laureatom Statuetki za wieloletnią współpracę, życzliwość i pomoc, a w sposób szczególny państwu Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczykom, którzy od wielu lat pomagają osobom niepełnosprawnym, dzieciom, instytucjom nie dla blasku fleszy, ale z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi owocami swojej pracy.


28. Finał WOŚP na WTZ Proszówki

10.01.2020

Pomału staje się to tradycją, że w piątek tuz przed Finałem zjawia się u nas wolontariusz- Rafał Ogiński z puszką Orkiestry, abyśmy mogli wesprzeć akcję. Serdecznie dziękujemy na możliwość dorzucenia swojej cegiełki do szczytnego celu. 

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top