Rok 2021

Życzenia świąteczne


Kiermasz prac uczestników WTZ

19 grudnia 2021r- Bochnia

W niedzielę 19 grudnia mieliśmy przyjemność zaprezentowania prac naszych podopiecznych na bocheńskim rynku podczas Spotkania Wigilijnego zorganizowanego przez Urząd Miasta w Bochni. Podczas kiermaszu można było nabyć ozdoby świąteczne oraz wyroby regionalne. Pomimo zmiennej aury zainteresowanie kiermaszem było duże 🙂

* Środki uzyskane ze sprzedaży prac przeznaczone będą na rehabilitację społeczną i zawodową podopiecznych WTZ.


Kiermasz charytatywny

12 grudnia 2021r. – Proszówki

W dniu wczorajszym odbył się kiermasz charytatywny przy kościele parafialnym w Proszówkach na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zaprezentowane prace były wykonane przez uczestników WTZ. Każda z nich była unikatowa, wykonana z pasją i sercem. Akcja cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem. Usłyszeliśmy wiele miłych słów, pochwał oraz wyrazów uznania dla twórczości naszych podopiecznych.

W ofercie znalazły się : stroiki, kompozycje i ozdoby świąteczne wykonane z metalu, ceramiki, materiałów naturalnych, obrazy wykonane różnymi technikami, wyroby z gipsu, metalu i ceramiki.

Udało się zebrać kwotę ponad 5000 zł. Dziękujemy 🙂

Serdecznie dziękujemy księdzu Proboszczowi parafii pw. Matki Boskiej Pięknej Miłości w Proszówkach Stanisławowi Kani za możliwość wystawienia naszych prac świątecznych lokalnej społeczności.

* Środki uzyskane ze sprzedaży prac przeznaczone będą na rehabilitację społeczną i zawodową podopiecznych WTZ.


Mikołajki

6 grudnia 2021r.

Dzisiaj w godzinach przed południowych przybył do nas Mikołaj z podarkami. Było to bardzo miłe spotkanie 🙂 Każdy otrzymał drobny prezent za swoje całoroczne sprawowanie. Ps. rózg w tym roku nie było 😉


Krakowskie Spotkania Artystyczne GAUDIUM 2021

W dniu 18.11. 2021r. mieliśmy możliwość występowania na krakowskich spotkaniach artystycznych w Nowohuckim Centrum Kultury. Zaprezentowaliśmy spektakl „Jesienne klimaty” . Spotkania te dają Nam możliwość integracji i prezentacji naszych talentów szerszemu gronu widzów. Oprócz konkursu scenicznego braliśmy udział także w konkursie tańca towarzyskiego oraz show. Wyniki konkursu scenicznego i tanecznego:

  • za spektakl „Jesienne klimaty” – wyróżnienie
  • taniec: show- złoto, brąz; samba- 2x złoto, walc- brąz

Turnus profilaktyczno- zdrowotno- rehabilitacyjny

3.11- 17.11.2021r. Ciechocinek

W dniach od 3.11.- 17.11.2021r. grupa 25 uczestników wraz z opiekunami brała udział w wyjeździe do Ciechocinka finansowanym przez Fundację Ochrony Zdrowia Inwalidów z Warszawy w sanatorium „Łączność”. Podczas tego turnusu każda z osób miała ustalony plan indywidualnych zabiegów zleconych przez lekarza prowadzącego. Mieliśmy możliwość codziennego korzystania z basenów solankowych, sauny oraz nowocześnie wyposażonych gabinetów zabiegowych. Dodatkowo codziennie spacerowaliśmy w Parku Zdrojowym, podziwiając Tężnię, Fontannę Grzyb czy też Muszlę Koncertową.

Sanatorium specjalizuje siew leczeniu schodzeń narządów ruchu, układu krążenia oraz oddechowego.

Możliwość udziału w wyjeździe znacznie poprawiła funkcjonowanie psycho-fizyczne naszych podopiecznych, którzy poprzez panującą pandemię doświadczyli pogorszenia stanu zdrowia.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za możliwość udziału w tej formie leczenia i terapii zarówno uczestników jak i pracowników WTZ.


Jesienna Zintegrowana Spartakiada

„Złota Jesień Osób Niepełnosprawnych” w Stróżach

9 wrzesień 2021r.

W dniu wczorajszym, tj 9.09.2021r., wzięliśmy udział w Jesiennej Zintegrowanej Spartakiadzie „Złota Jesień Osób Niepełnosprawnych” w Stróżach. Organizatorami imprezy sportowej byli: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Stróżach.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej mszy św., następnie uroczyście otwarto nową siedzibę WTZ Stróże.

W zmaganiach sportowych wzięło udział 5 drużyn z terenu Małopolski. Przygotowane konkurencje wywarły wiele pozytywnych emocji i pobudziły ducha walki o podium.

Nasze osiągnięcia:

* konkurencje indywidualne: I miejsce w skoku na skakance- Klaudia Dobrzańska

II miejsce w rzucie woreczkiem do celu- dziewczyny- Martyna Wojciechowska

* konkurencje drużynowe: I miejsce w przeciąganiu liny

III miejsce- tor przeszkód

Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania się w doborowym towarzystwie i sprawdzenia swoich umiejętności sportowych.


Turnus rehabilitacyjny

20 sierpień- 31 sierpień 2021r. Jarosławiec

W końcu nastał czas długo przez nas oczekiwany- wyjazd nad morze. Wcześnie rano wyruszyliśmy z Proszówek, aby późnym popołudniem zawitać do Jarosławca. Nasze lokum przez te kilka następnych sierpniowych dni to Ośrodek BARKA . W czasie trwania naszego wypoczynku było wiele okazji do plażowania, spacerów brzegiem morza i podziwiania pięknych zachodów słońca.

Czwartego dnia grupa panów tuż po śniadaniu wybrała się na wycieczkę do Darłowa. W tym czasie grupa pań oddała się zakupom oraz pokusiły się na małe co nieco. Po obiedzie nastąpiła zmiana i żeńska część grupy pojechała na podbój Darłowa, a panowie spędzili ten czas na spacerze po Jarosławcu. Na zakończenie dnia nie zabrakło wrażeń- odważni wybrali się na karuzelę znajdującą się nieopodal naszego ośrodka.

Szóstego dnia wybraliśmy się na wyprawę do Doliny Fantazji w Sierakowie Słowiańskim. Poruszając się „Szlakiem mrocznej przygody”, poszukiwaliśmy tajemniczych postaci. W międzyczasie wykonywaliśmy też różnego rodzaju zadania. Gospodarze przygotowali szereg ciekawych zadań i łamigłówek, w czasie których mogliśmy sprawdzić się indywidualnie jak i pracując grupowo.

Zwiedziliśmy również Zagrodę Albrechta Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, gdzie poznawaliśmy zgromadzone zbiory z zakresu historii Pomorza Środkowego, kultury materialnej i niematerialnej tegoż regionu.

Każdy dzień przynosił wiele atrakcji, a co za tym idzie także wiele emocji. Mieliśmy możliwość zwiedzania Papugarni i Motylarni w Jarosławcu, byliśmy na wieczornym pokazie fire show. Kiedy pogoda płatała nam psikusa organizowaliśmy zajęcia świetlicowe, pokazy filmowe, karaoke czy też dyskoteki.

Serdecznie dziękujemy wszystkich osobom, które przyczyniły się do zorganizowania wyjazdu na turnus rehabilitacyjny dla naszych podopiecznych. W szczególności składany podziękowania Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu oraz państwu Kindze i Piotrowi Waśniowskiemu.


Informacja

W dniach od 19.07. do 18.08. przebywamy na przerwie wakacyjnej 🌞🤿🏄‍♂️🚴✈️🏖🏞

Życzymy udanego wypoczynku i regeneracji sił na dalsze miesiące pracy. Do zobaczenia w sierpniu 😘


Zabawa k/Tarnowa

12 lipiec 2021r.

Po tak długim czasie w końcu nastał dzień, w którym mogliśmy się wszyscy wspólnie spotkać. Od ponad roku pracując w warunkach mieszanych (praca stacjonarna i praca zdalna) tęskniliśmy za „normalnością”, w której możemy się zobaczyć, porozmawiać i cieszyć się z własnego towarzystwa.

W dniu 9 lipca uczestnicy i pracownicy WTZ wybrali się na wycieczkę do Zabawy k/Tarnowa. Korzystając z pięknej, letniej pogody udaliśmy się w odwiedziny do zaprzyjaźnionego ks. Zbigniewa Szostaka, który jest kustoszem w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny.

Po miłym powitaniu ze strony ks. Zbigniewa udaliśmy się na chwilę modlitwy do Sanktuarium, aby zawierzyć swoje prośby bł. Karolinie. Następnie przeszliśmy do Stodoły na mały poczęstunek.Po chwili odpoczynku przeszliśmy do Sanktuarium, gdzie pan przewodnik opowiedział nam historię powstania kultu czci bł. Karoliny Kózkówny i parafii Zabawa.

Następnie udaliśmy się na zwiedzenie domu rodzinnego – Muzeum i Kaplicy bł. Karoliny, gruszy, początku szlaku męczeństwa oraz ruchomej miniatura wioski galicyjskiej z czasów bł. Karoliny. Był to dzień pełen wrażeń, miłych spotkań, a przede wszystkim namiastką brakującej nam „normalności”.

Serdecznie dziękujemy ks. Zbigniewowi za ciepłe przyjęcie uczestników naszej placówki oraz możliwość przybliżenia postaci Karoliny Kózkówny, której orędownictwo dla wielu osób doświadczyło łask, a przede wszystkim cudownych uzdrowień z chorób lub ocalenia z wypadków.


Życzenia świąteczne


25-lecie WTZ Proszówki

1 marca 2021r.

W dniu 1marca 2021r. w kościele parafialnym w Proszówkach odbyła się uroczysta msza św. Z okazji jubileuszu 25 lat działalności Warsztatu Terapii w Proszówkach, której przewodniczył ks. Stanisław Kania proboszcz parafii w Proszówkach. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią zarówno liczba osób jak i przebieg uroczystości zostały przeprowadzone w taki sposób aby zachować niezbędne standardy sanitarne. Po zakończonej mszy św. głos zabrał witając wszystkich przybyłych Kierownik WTZ, który w krótkich słowach podsumował minione 25 lat działalności WTZ. Kapituła Statuetki AMICUS HOMINIS nagradza corocznie osoby zaangażowane w działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Laureatami statuetki w tym roku zostali ks. Stanisław Kania oraz pan Henryk Zdebski.

Następnie głos zabrał poseł Stanisław Bukowiec, który złożył życzenia uczestnikom, rodzicom kadrze, kierownictwu placówki i władzom stowarzyszenia oraz wręczył pamiątkowy upominek dla WTZ w Proszówkach. Również Starosta Bocheński Adam Korta dołączył się do życzeń i gratulacji przekazując czek od Starostwa dla WTZ w Proszówkach w wysokości 2500zł. Z kolei przedstawiciel Marszałka Województwa Małopolskiego pan Piotr Dziurdzia (Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego), wręczył pamiątkowe wyróżnienia dla pracowników WTZ o najdłuższym stażu pracy. Wyróżnienia te otrzymali Kierownik WTZ Edward Firek, Adam Wyszkowski, Małgorzata Prokopowicz i Zosia Dziurdzia. Okolicznościowy list gratulacyjny oraz upominki dla uczestników przekazał Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński. Na zakończenie głos zabrał pan Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia na terenie, której ma siedzibę WTZ życząc następnego okrągłego jubileuszu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w uroczystości 25-lecia działalności WTZ m.in. Wice- Staroście Bocheńskiemu panu Ryszardowi Drożdżakowi oraz Dyrektor PCPR pani Elżbiecie Paczyńskiej i wszystkim obecnym.

Uczestnicy, opiekunowie, kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej pragną w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim Przyjaciołom WTZ- u, którzy przez lata wspierali i nadal wspierają placówkę, a szczególnie w okresach trudnych dla Warsztatu jak chociażby powódź w 2010r., czy też w działaniach zmierzających do zapewnienia lokalu do prowadzenia rewalidacji w Proszówkach.

Dziękujemy całym sercem, że byliście przez minione 25 lat z nami.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top